Українців попередили про штрафи за підсніжники

Автор: Міхєєнко Наталія

У ряді регіонів України вже розпустилися підсніжники. Міністерство екології попереджає і продавців, і покупців про великі штрафи. За збут і придбання червонокнижних першоцвітів (підсніжники, черемша, шафран, сон-трава) передбачений штраф від 510 до 1700 гривень. Всі квіти будуть конфісковані, а за незаконне збирання цих рослин доведеться додатково заплатити.

Українців попередили про штрафи за підсніжники - today.ua

Компенсація за кожен зірвану квітку встановлена ​​в розмірі:

за підсніжники - 49-62 грн за екземпляр;

за черемшу (цибуля ведмежа) - 62 грн за штуку;

Популярні зараз

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень: у чому її особливість

ТОП-5 люксових б/в позашляховиків за ціною до $4000

Грошова допомога: українці можуть отримати від держави до 100 тисяч гривень

Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все

за шафран (крокуси), сон-траву - 37-62 грн за одиницю.

Всім, хто помітив незаконний продаж пролісків, Міністерство екології радить зателефонувати в поліцію за номером 102. Продаж першоцвітів є адміністративним правопорушенням, і поліцейські повинні скласти адмінпротокол за фактом. Крім того, громадяни можуть звернутися до обласної екологічної інспекції, побачивши незаконне збирання квітів або перевезення першоцвітів.

Тим часом стало відомо, що перші штрафи вже виписані продавцям підсніжників у Вінницькій області. Реалізаторів помітили на узбіччі доріг Вінниця - Немирів і Вінниця - Гайсин.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В рамках спецоперації "Першоцвіт" екологічні інспектори, поліцейські, працівники лісової охорони та громадські працівники будуть перевірити найпопулярніші місця збору та продажу квітів, залізничні вокзали і пункти пропуску через державний кордон.

У різних країнах підсніжник називають по-різному. І ''сніжної крапелькою'', і ''сніжною сережкою'', і ''сніжним дзвіночком'', і ''молочною квіткою''... За старовинним повір'ям, цей ніжний весняний підсніжник прийнято вважати захистом від чаклунства і іншої нечисті. Ось чому у Великобританії, наприклад, або Шотландії здавна існує традиція висаджувати підсніжники на клумбах і галявинах прямо перед входом у будинок, вірячи в те, що цій тендітній красі під силу захистити мешканців житла від усього поганого.