Українців попередили про погодні умови взимку: прогноз синоптиків

Синоптики зробили прогноз погоди на найближчі місяці. Стало відомо, якою очікується зима в Україні. Виявляється, ймовірність морозного сезону з мінімальними температурами повітря досить низька, і періоди похолодання будуть нетривалими.

Українців попередили про погодні умови взимку: прогноз синоптиків - today.ua

У прес-службі гідрометеорологічного центру України нагадали, що прогноз погоди на тривалі періоди робити проблематично. Разом з тим, багаторічні спостереження та вивчення баз даних дозволяють зробити припущення з високим ступенем ймовірності.
Відзначено, що навіть у північних регіонах різке похолодання та початок опалювального сезону очікуються наприкінці жовтня та на початку листопада. У січні та лютому середня температура повітря підвищиться на 2-2,5 градуса.

Тривалість зимового періоду з мінусовими температурами різко скоротилася - майже вдвічі. Метеорологи щозиму фіксують безліч температурних рекордів. Потепління на 8 і більше градусів очікується у першій декаді квітня, можливо і раніше.

Наступної зими середня температура зимового періоду очікується на 1-2 градуси вище за норму, яка розраховувалася за період 1991-2020 роки. Дуже низька ймовірність холодів в 25-30 градусів нижче нуля.

"Здебільшого можливі короткочасні суттєві похолодання тривалістю 1-5 діб, коли мінімальна температура вночі становитиме -15...-20 градусів, на північному сході країни до -26 градусів", - зазначили експерти.

Українців попередили про погодні умови взимку: прогноз синоптиків

Фахівці також наголосили, що перенесення початку опалювального періоду та його більш раннє завершення, прийняте владою, є обґрунтованим. Рішення підтверджується метеорологічними розрахунками.

Рашисти регулярно обстрілюють об'єкти енергетичної інфраструктури України. Проблеми можуть спостерігатися не лише на окупованій частині країни. Громадянам розповіли, як зберегти тепло у квартирі за відсутності опалення та світла.