Україні досить двох в'язниць, інші закриють: глава Мін'юсту ошелешив заявою

Міністр юстиції України Денис малюська відзначився неоднозначною заявою. В одному зі своїх інтерв'ю глава Мін'юсту заявив, що країна даремно витрачає гроші на утримання злочинців у в'язницях ...

Україні досить двох в'язниць, інші закриють: глава Мін'юсту ошелешив заявою - today.ua

Денис Малюська стверджує, що крім декількох СІЗО в Україні необхідно залишити тільки дві в'язниці. Решту місць перебування засуджених треба закрити.

До слова, про те, що в зв'язку з браком фінансування пенітенціарної системи в Україні планується масове закриття в'язниць в країні, Мін'юст заявив ще в листопаді 2019 року. Персонал буде скорочений, а СІЗО віддадуть у приватні руки. У серпні 2020 року Міністерство юстиції оголосило про старт розпродажу в'язниць. Виправний центр в Ірпені був виставлений на продаж першим. Україні досить двох в'язниць, інші закриють: глава Мін'юсту ошелешив заявою Ведучий заду чолі Мін'юсту питання про те, скільки в Україні має залишитися в'язниць, щоб їх кількість була доцільною. На що Денис Малюська відповів однозначно: «Дві, якщо не брати до уваги СІЗО. СІЗО необхідні в кожному великому місті, тому що слідство, хочеш не хочеш, буде відбуватися досудове розслідування, і людей треба буде кудись помістити»

Малюська вважає, що в цьому питанні Україна повинна наслідувати приклад країн Північної Європи, де засуджених намагаються соціалізувати, а не карати за злочини. Глава Мін'юсту вважає, що десятки мільйонів гривень, які країна витрачає на утримання в'язниць сьогодні, можна було б направити на більш важливі напрямки.

Нагадаємо, раніше Денис Малюська розповів про те, кого і як будуть штрафувати за відмову носити маску в громадських місцях. Суми Мін'юст обіцяє вельми значні.