Україна перетворюється на «країну незнайок»: ЗНО-2020 показало рівень освіти

Україна перетворюється на «країну незнайок»: ЗНО-2020 показало рівень освіти - today.ua

ЗНО 2020 показало, що в Україні з кожним роком стає все більше дітей з дуже низьким рівнем освіти. Незважаючи на те, що в МОН пішли на безпрецедентні поступки, знизивши прохідний бал до мінімуму, з тестами не впоралися дуже багато випускників українських шкіл.

Так, за результатами ЗНО тест з історії України не змогли здати кожен восьмий школяр, а з української мови та літератури – кожен дванадцятий. Якщо переводити в реальні цифри, то майже 23 тисячі учнів провалили Зовнішнє незалежне оцінювання. Варто враховувати, що в цьому році іспити здавали лише ті діти, які планують вступати до Вузів. Якби тестування проходили всі випускники, як це було раніше, то ситуація виглядала б ще більш шокуюче.

Поки одні звинувачують у ситуації, що склалася, дистанційне навчання і карантин, інші нагадують, що до тестів ЗНО готуються не три останніх місяці, а протягом усіх 11 років навчання в школі. А це означає, що проблема з низькою якістю знання виникла далеко не з березня 2020 року. Крім того, багато фахівців вважають, що проблема викликана також тим, що в Україні діти нацменшин змушені навчатися українською мовою, для більшості з них він не є рідною, багато терміни та визначення дітям не зрозумілі.

«Низькі бали з української мови та літератури можна пояснити тим, що багато діти навчаються рідною мовою. З-за відсутності шкіл для нацменшин в різних регіонах їм доводиться йти вчитися в українські. Але, на жаль, у результаті якість освіти залишає бажати кращого», — висловила свою думку журналісту «Вістей» учитель зарубіжної літератури Світлана Міленко.

Україна перетворюється на «країну незнайок»: ЗНО-2020 показало рівень освітиЩе одна причина того, що школярі втрачають бали на ЗНО – це некоректно сформульовані питання в самих тестах. Про це розповідають викладачі історії і додають, що програма шкільного навчання побудована таким чином, що дітям доводиться тільки вчити напам'ять. Це заважає їм засвоювати матеріал адекватно і запам'ятовувати його надовго. «Діти не вміють аналізувати матеріал, робити висновки, висловлювати власну думку, дискутувати. Крім цього, в тестах є питання з історії України 7-го класу, 6-го класу, але у 11-му ніхто особливо це не повторює. На всі 1 година на тиждень», — обурюється учитель історії Сергій Войтко.

Не позбавлені помилок та підручники. Приміром, екс-радник міністра освіти Оксана Макаренко нагадала про сумно відомому підручнику математики, де на 148 сторінках 153 помилки.

Але, незважаючи на те, що Україна почала перетворюватися на «країну незнайок», влада держави планують провести масштабну оптимізацію і скорочення в сфері освіти. За даними Мінфіну, в Україні «зайвих» вчителів налічується понад 32 тисяч. На оплату їх праці країна витрачає 5,6 млрд грн. Так що, звільнення неминучі.

Що буде далі з утворенням в Україні – питання риторичне...

Економити Україна планує не тільки на зарплатах «зайвих» вчителів, але і на дитячих дошкільних закладах. Влада планує передати дитячі садки в приватні руки. Чи всі українці зможуть дозволити собі розкіш відправити малюка в такий садок?

Свято 8 серпня: зав'яжіть нитку на зап'ясті в день Єрмолая
Православні християни 8 серпня згадують діяння і підносять молиться в пам'ять про святого мученика Ермолае Никомидійського. Своє життя він присвятив п...
Гороскоп на 8 серпня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба радить Левам пригальмувати, а Водоліям всмак поспілкуватися
Гороскоп на суботу, 8 серпня 2020 року, обіцяє всім знакам Зодіаку непростий день, в якому буде багато несподіваних моментів. Вам знадобиться розсудли...
В Україні отримати субсидію стане складніше: до сукупного доходу врахують навіть гроші дорослих дітей
Влада України продовжує шукати способи економії бюджетних коштів. На цей раз оптимізація впритул зачепила нарахування субсидій. На жаль, багатьом укра...
Хвилинка гумору: в Німеччині сімейка диких кабанів потягла сумку у відпочиваючого на пляжі
Курйозна і смішна ситуація сталася в передмісті Берліна (Німеччина). Під час відпочинку на пляжі одного з відпочиваючих не пощастило. Він прийшов поні...
Катастрофа в Бейруті: президент Лівану заговорив про вибух бомби або ракетний удар по території порту
Лідер ліванського народу Мішель Наїм Аун під час виступу в п'ятницю, 7 серпня 2020 року, заявив, що списувати катастрофу на вибух селітри ще дуже рано...