Україна перетворюється на «країну незнайок»: ЗНО-2020 показало рівень освіти

ЗНО 2020 показало, що в Україні з кожним роком стає все більше дітей з дуже низьким рівнем освіти. Незважаючи на те, що в МОН пішли на безпрецедентні поступки, знизивши прохідний бал до мінімуму, з тестами не впоралися дуже багато випускників українських шкіл.

Україна перетворюється на «країну незнайок»: ЗНО-2020 показало рівень освіти - today.ua

Так, за результатами ЗНО тест з історії України не змогли здати кожен восьмий школяр, а з української мови та літератури – кожен дванадцятий. Якщо переводити в реальні цифри, то майже 23 тисячі учнів провалили Зовнішнє незалежне оцінювання. Варто враховувати, що в цьому році іспити здавали лише ті діти, які планують вступати до Вузів. Якби тестування проходили всі випускники, як це було раніше, то ситуація виглядала б ще більш шокуюче.

Поки одні звинувачують у ситуації, що склалася, дистанційне навчання і карантин, інші нагадують, що до тестів ЗНО готуються не три останніх місяці, а протягом усіх 11 років навчання в школі. А це означає, що проблема з низькою якістю знання виникла далеко не з березня 2020 року. Крім того, багато фахівців вважають, що проблема викликана також тим, що в Україні діти нацменшин змушені навчатися українською мовою, для більшості з них він не є рідною, багато терміни та визначення дітям не зрозумілі.

«Низькі бали з української мови та літератури можна пояснити тим, що багато діти навчаються рідною мовою. З-за відсутності шкіл для нацменшин в різних регіонах їм доводиться йти вчитися в українські. Але, на жаль, у результаті якість освіти залишає бажати кращого», — висловила свою думку журналісту «Вістей» учитель зарубіжної літератури Світлана Міленко.

Україна перетворюється на «країну незнайок»: ЗНО-2020 показало рівень освітиЩе одна причина того, що школярі втрачають бали на ЗНО – це некоректно сформульовані питання в самих тестах. Про це розповідають викладачі історії і додають, що програма шкільного навчання побудована таким чином, що дітям доводиться тільки вчити напам'ять. Це заважає їм засвоювати матеріал адекватно і запам'ятовувати його надовго. «Діти не вміють аналізувати матеріал, робити висновки, висловлювати власну думку, дискутувати. Крім цього, в тестах є питання з історії України 7-го класу, 6-го класу, але у 11-му ніхто особливо це не повторює. На всі 1 година на тиждень», — обурюється учитель історії Сергій Войтко.

Не позбавлені помилок та підручники. Приміром, екс-радник міністра освіти Оксана Макаренко нагадала про сумно відомому підручнику математики, де на 148 сторінках 153 помилки.

Але, незважаючи на те, що Україна почала перетворюватися на «країну незнайок», влада держави планують провести масштабну оптимізацію і скорочення в сфері освіти. За даними Мінфіну, в Україні «зайвих» вчителів налічується понад 32 тисяч. На оплату їх праці країна витрачає 5,6 млрд грн. Так що, звільнення неминучі.

Що буде далі з утворенням в Україні – питання риторичне...

Економити Україна планує не тільки на зарплатах «зайвих» вчителів, але і на дитячих дошкільних закладах. Влада планує передати дитячі садки в приватні руки. Чи всі українці зможуть дозволити собі розкіш відправити малюка в такий садок?

Настя Каменських в купальнику похвалилася, як розважається у дворі свого будинку
Під час пандемії коронавірусу багато з нас пристосувалися розважати себе самостійно. Життя вдома стало таким звичним, що все складніше вибиратися куди...
Ринок землі: як вберегтися від аферистів і кому скаржитися, якщо земля опинилася в чужих руках
Трохи більше тижня залишилося до 1 липня, коли в Україні офіційно стартує легальний ринок землі. Однак, незважаючи на те, що вже готові всі закони, як...
Катерина Кухар показала свою підрослу красуню-дочку
Катерина Кухар - мама двох дітей. Син Тимур народжений в перших відносинах, однак Олександр Стоянов виховує хлопчика як свого. Також у прими-балерини ...
Домашні чебуреки з кабачків: простий рецепт ситної страви на вечерю
Домашні чебуреки можна готувати із сезонних овочів, наприклад, з кабачків. Оригінальний рецепт звичної всім страви порадує своїм смаком. До того ж, че...
В Україні почали діяти нові правила щодо виплати кредитів: що і для кого змінилося
В Україні вступив у дію новий закон, що регламентує виплату кредитів для деяких категорій населення. Зміни стосуються громадян, які проживають в зоні ...