Ринок природного газу в Україні слідом за європейським катастрофічно падає. Як і, головне, коли ця тенденція позначиться на платіжках за комуналку?
Спотова ціна природного газу в Європі впала до 34 доларів за кубометр. Тепла зима, зупинка промислового виробництва через карантин, а також заздалегідь зроблені величезні запаси зіграли злий жарт. Вартість блакитного палива знижується чи не кожен день.
Ціна за кубометр газу в Україні прив'язана до встановленої вартості на хабах в Європі, оскільки левову частку блакитного палива ми отримуємо з ЄС. НАК «Нафтогаз» встиг знизити більш ніж на двадцять відсотків вартість газу на червень для промислових споживачів. Але це зниження не відображає реальної ситуації, що склалася на газовому ринку. Ціна для українського споживача залишилася завищеною як мінімум удвічі.
Протягом літа, як це завжди і відбувається, вартість газу падає, але з приходом холодної пори року, коли споживання блакитного палива росте, ціни знову злітають. Всі ці нюанси не дозволяють українцям відчути здешевлення на своїх комунальних платежах. Тим більше, що в більшості міст України у весняно-літній сезон гарячої води немає.
Варто відзначити, що за даними експертів, вартість газу може протриматися на критично низьких позначках до кінця року. Проте в Україні вже розроблені нові тарифи на комунальні послуги, в тому числі і на газ для населення, яке тепер буде платити рівно стільки, скільки і промислові підприємства.