Сонце увійшло в небезпечну фазу: на людство чекає період землетрусів, холоду і голоду

Автор: Шевченко Лилия

Цей небезпечний період отримав назву «сонячний мінімум», він характеризується вкрай низькою сонячною активністю. Це спричинить серйозні наслідки для жителів планети Земля. Вчені стривожені.

Сонце увійшло в небезпечну фазу: на людство чекає період землетрусів, холоду і голоду - today.ua

За даними зарубіжних вчених, сонячна активність останнім часом різко знизилася. На небесному світилі майже не з'являються спалахи і плями. Астроном Тоні Філліпс стверджує, що в даний час зниження активності Сонця увійшло в глибоку фазу.

Як розповів доктор Філіпс, магнітне поле Сонце стало дуже слабким, від цього космічні промені безперешкодно проникають у простір Сонячної системи. Ці промені загрожують здоров'ю астронавтів і полярників, впливають на атмосферу Землі і можуть провокувати блискавки.

Сонце увійшло в небезпечну фазу: на людство чекає період землетрусів, холоду і голодуНинішню ситуацію вчені НАСА порівнюють з мінімумом Дальтона, які було зафіксовано в період між 1790 і 1830 рр. Тоді на нашій планеті відбулося сильне похолодання, багато землетрусів і вивержень вулканів. У багатьох регіонах люди не могли прогодуватися, оскільки врожайність впала до критичних відміток, земляни страждали від холоду і голоду багато років.

Популярні зараз

Стала відома операція, після якої ПриватБанк може заблокувати картку клієнта

Фахівці назвали найбільш надійний автомобіль Skoda у Європі

Українцям почали надходити платіжки за воду з оновленими цінами: список нових тарифів від водоканалів

У Мережі показали фотографії відродженого Daewoo Lanos для України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У квітні 1815 р знижена активність Сонця, вважають вчені, спровокувала потужного виверження супервулкана на горі Тамбора в Індонезії. Загинуло 71000 людина. За цією подією був дуже холодний 1816-ий рік, коли влітку йшов сніг.

Незважаючи на те, що вчені NASA стверджують, що спалахів на Сонці немає, метеорологи попереджають про низку найпотужніших магнітних бурь, які обрушаться на Землю в кінці травня. Явище вже назвали «магнітним ураганом» і закликають жителів планети у період з 23 по 29 травня бути дуже уважними до свого способу життя, здоров'я та самопочуття.