Школи будуть працювати по-новому: в МОН зробили важливе для вчителів і школярів заяву

Школи будуть працювати по-новому: в МОН зробили важливе для вчителів і школярів заяву - today.ua

Школи в Україні більше не повернуться до колишнього режиму роботи. У Міністерстві освіти і науки України зробили важливу заяву.

Українські школи закривалися одна за одною, починаючи з 12 березня 2020 року, коли в країні почалася епідемія коронавіруса.

Другий етап пом’якшення карантину стартував 22 травня, однак щодо рішень уряду про подальшу роботу освітніх закладів стало відомо тільки зараз. У МОН розповіли, що школи повноцінно відновлять роботу вже з 1 вересня 2020 року. Однак організовано навчальний процес буде по-новому.

Насамперед, зміни торкнуться педагогів, які старше шістдесяти років. Для них буде розроблено і введено новий спеціальний графік роботи. Підготовлені в МОН норми спрямовані на захист літніх вчителів від можливого зараження коронавирусной інфекцією. Про це розповіла виконуюча обов’язки міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Чиновниця повідомила, що після відкриття навчальних закладів України, адміністрації шкіл будуть враховувати вік кожного працівника. Для вчителів віком 60 введуть гнучкий графік, щоб не піддавати їх здоров’я і життя небезпеці.

Також Любомира Мандзій висловила думку, що вчителі в школах можуть не тільки викладати, їх також задіють у "інших областях діяльності шкіл, які не передбачають постійного контакту з можливими носіями інфекції".

Про яку саме діяльність і в яких областях йдеться, представниця МОН не уточнила, але запевнила, що на зарплатах вчителів у віці 60+ це ніяк не відіб’ється. Судячи з риторики МОН, викладачів старше 60 років більше не допустять до читання дисциплін, а будуть переводити на інші посади.

Нагадаємо, в Україні триває другий етап пом’якшення карантину. У МОЗ оприлюднила оновлений список областей, де дозволено послабити захисні заходи.

Подвійне громадянство: Україна повинна визнати таке право за жителями “ЛДНР” і Криму – нардеп
Подвійне громадянство в Україні має бути врегульовано законом. Причому в першу чергу ця законодавча норма стосуватиметься людей, які проживають у Криму, а також на тимчасово...
Небезпечне кохання за гороскопом: трьом знакам Зодіаку заборонено закохуватися в червні 2020
Кохання у червні 2020 буде небезпечним для представників трьох знаків Зодіаку. Кому варто поберегтися у перший місяць літа, розповіли астрологи. Близнюки У перший місяць літа...
Заарештували: Зеленський, таки дістався до Порошенка
Колекцію картин Петра Порошенка, яка останнім часом наробила багато галасу, все-таки заарештували. При цьому експозицію залишили в музеї, але вже в іншій іпостасі – в...
В Україні введуть новий вид військової служби: Зеленський направив у Раду законопроект
Верховна Рада України розгляне законопроект №3553, підготовлений Володимиром Зеленським. Президент пропонує ввести в країні новий вид військової служби для резервістів. На даний момент документ знаходиться...
Ранкова перестрілка в Броварах – реакція: “95 квартал може привести країну лише до дев’яносто п’ятого року”
Сьогодні вранці у Броварах під Києвом сталася перестрілка в дусі бухливих 90-х. В Мережу просочуються різні думки щодо того, що сталося. З доповіді голови МВС...