Сейсмологи прогнозують сильний землетрус в Україні: коли і які регіони в зоні ризику

Українські сейсмологи прогнозують на території України хвилю землетрусів. Потужність підземних поштовхів буде досягати 8 балів з 12 можливих, за шкалою Ріхтера.

Сейсмологи прогнозують сильний землетрус в Україні: коли і які регіони в зоні ризику - today.ua

Співробітник інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера розповів, що епіцентром землетрусу найближчим часом стане Закарпаття. На цій території підземні поштовхи великої сили трапляються з періодичністю раз в 100 – 200 років. Згідно з історичними даними, останній раз Закарпаття «трясло» в 1908-му році. Минуло вже 112 років з тих пір, а це означає, що новий землетрус не за горами. Раніше найсильніший землетрус за всю історію України, потужністю в 7 балів, був зафіксований в 1834 році.

Що стосується більш пізньої історії сейсмологічних спостережень на решті території України, в 2013 році підземні поштовхи силою 4,6 балів відчули жителі Криворізького району. У 2014 році відгомони землетрусу в Румунії докотилися до Миколаєва, Одеси та Чернівців.

Сейсмологи прогнозують сильний землетрус в Україні: коли і які регіони в зоні ризикуНайбільш сейсмічно небезпечними зонами України є Карпати, а також західна частина Одеської області. У Центрі і на Сході України – землетруси трапляються вкрай рідко, а їх сила не перевищує 5 балів.

Сейсмологи закликають українців в найближчі роки уважно стежити за повідомленнями в ЗМІ щодо можливих підземних поштовхів. А також знати правила поведінки при землетрусі. Насамперед, слід відключити електрику в усьому житлі і перекрити газовий кран. Зайняти найбільш безпечне місце в будинку – встаньте в дверний проріз міжкімнатних дверей, подалі від кутових кімнат, важких предметів і високих меблів. Документи, гроші, цінні папери і речі слід зберігати в одному місці, щоб у разі небезпеки їх можна було швидко захопити, не витрачаючи дорогоцінний час на пошуки. Залишаючи будівлю, не забудьте забрати з собою домашніх тварин.

Нагадаємо, відразу після масштабної повені на Чернівецьку область обрушилася нова катастрофа. Силу підземних поштовхів відчули жителі міста Новодністровськ.