Розпуск Конституційного суду може закінчитися розвалом і війною на території України - суддя КС

Один з суддів Конституційного суду України розповів, що насправді стоїть за пропозицією президента країни розпустити КС, чому це порушує закон держави і, головне, чим все це може обернутися для самого Володимира Зеленського і народу України.

Розпуск Конституційного суду може закінчитися розвалом і війною на території України - суддя КС - today.ua

Суддя КС Ігор Сліденко підкреслив, що розпуск Конституційного суду на догоду політичним мотивам може призвести не просто до розпаду України на декілька частин, а й до війни. Якщо фракція «Слуга народу» набере у Верховній Раді 226 голосів народних депутатів, які підтримають законопроект Володимира Зеленського про розпуск КС, то страшний сценарій, описаний вище, виявиться реальністю.

«Якщо будуть відзначатися спроби силовим шляхом захопити Конституційний суд, маю на увазі будівлю суду, то це буде означати війну. Є політичні сили, які ні за яких обставин не погодяться на такий розвиток подій, на узурпацію влади», - пояснив свою точку зору Ігор Сліденко.

Суддя КС України вважає ймовірним, що Володимир Зеленський не по своїй волі вимагає розпуску структури, на нього можуть чинити тиск і підштовхувати до даного рішення. При цьому, Ігор Сліденко зазначив, що президент може не розуміти, наскільки небезпечним є те, що він вже встиг сказати з даного питання, оскільки він вже «наговорив собі на 150 років в'язниці».

«Президент відкрито закликає депутатів до повалення державного ладу. Це вже не вигадки РНБО, що КСУ зазіхав на державний лад. Чим зазіхав? Що КСУ скасував ст. 366-1 КК і сказав, що її треба вдосконалити? Це навіть коментувати незручно», - підсумував Ігор Сліденко.

Нагадаємо, після скандального рішення КС про необхідність доопрацювання антикорупційної статті 366-1 КК, юристи заявили, що після цього Європа закриє безвіз, а МВФ припинить видавати кредити...