Батьки школярів повинні «скинутися на техніку» для дистанційного навчання

Автор: Шевченко Лилия

З 1 вересня 2020 р освітній процес, швидше за все, буде здійснюватися з змішаному варіанті. Але навіть для часткового дистанційного навчання дітей потрібні комп'ютери. Де ж школа може взяти гроші на закупівлю необхідної техніки?

Батьки школярів повинні «скинутися на техніку» для дистанційного навчання - today.ua

Відповідь лежить на поверхні. Допомогу навчальним закладам повинні будуть надати батьки учнів. Про це розповіла Інна Совсун – депутат від партії «Голос», яка була присутня на засіданні Комітету з питань освіти, науки та інновацій, де вирішувалися питання форми навчання українських школярів в умовах пандемії коронавіруса.

Так, за словами Совсун, виконуючий обов'язки міністра освіти Сергій Шкарлет висловив думку, що батькам доведеться «скинутися на техніку», щоб з 1 вересня діти могли вчитися в змішаному режимі. Без допомоги батьків школи не зможуть закупити все необхідне обладнання, яке дозволить ефективно здійснювати дистанційну частину навчального процесу учнів.

Інна Совсун обурена такою постановкою питання, адже не всі батьки можуть «скинутися», а деякі навіть читали закон «Про повну загальну середню освіту», в якому гарантується, що якісна освіта в Україні надається за бюджетні гроші, батьки нічого оплачувати не повинні.

Популярні зараз

В Україні громадян позбавлятимуть права на житло за спрощеною процедурою

Країни НАТО зможуть збивати російські ракети над Україною зі своєї території

В Україні очікуються звільнення та підвищення зарплат, — Нацбанк

Українських біженців у Німеччині закликали виїхати до Польщі: в країні виник гострий дефіцит місць

Крім того, під час засідання Шкарлет повідомив, що орієнтовно з наступного тижня МОН почне розсилати в навчальні заклади рекомендації по організації навчання в умовах пандемії. Також виконуючий обов'язки міністра освіти розповів присутнім, які варіанти здійснення освітнього процесу підготували в Міністерстві.

Батьки школярів повинні «скинутися на техніку» для дистанційного навчанняПерший варіант, він же самий малоймовірний, це звичайний режим навчання, коли діти будуть ходити в школу і там отримувати всі необхідні знання та навички. Такий варіант можливий тільки в тому випадку, якщо на момент 1 вересня в Україні буде дуже низький рівень захворюваності коронавірусом.

Другий варіант – повністю дистанційна форма навчання, якщо епідемія спалахне з новою силою.

Третій і найбільш вірогідний варіант навчання – змішана форма. Він буде введений при середньому рівні захворюваності. Частково знання діти будуть отримувати в школах, а частково – дистанційно. Наприклад, частина учнів знаходяться в класі на уроці, інші присутні на уроці онлайн. На наступний день діти міняються. Інна Совсун також розповіла, що на засіданні піднімалося питання введення позмінного навчання, асинхронних перерв та скасування будь-яких масових заходів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У той же час, Шкарлет підкреслив, що повністю дистанційне навчання однозначно не варто вводити для дітей молодших класів.

Нагадаємо, раніше в МОЗ розповіли, що з 1 вересня в школи будуть пускати не всіх. Кого відправлять додому на дистанційне навчання?