Працюючих українців чекають неприємні «сюрпризи»: як зміниться ринок праці після карантину

В Україні очікуються зміни на ринку праці. Більшість офісів будуть закриті, зарплати співробітникам суттєво знизять, ранок буде починатися з онлайн-нарад. Подробиці швидких нововведень в країні, які торкнуться кожного працюючого українця, розповіли експерти.

Працюючих українців чекають неприємні «сюрпризи»: як зміниться ринок праці після карантину - today.ua

Пандемія коронавіруса вже призвела до глобальних зрушень в організації праці в ЄС, США та інших країнах світу. Компанії масово перевели працівників на віддалену роботу, вводять нові технологічні вакансії і, як би це не звучало жорстоко, скорочують весь «зайвий» персонал. Подібні зміни обов'язково відбудуться і в Україні.

Нова реальність вимальовується приблизно так: компанії створюють віртуальні робочі місця в «хмарі», проводять наради в онлайн режимі, активно впроваджується гнучкий або навіть «вільний» графік.

На думку експертів і аналітиків, всі робочі місця, від яких можна буде відмовитися, підуть під скорочення. Роботодавці будуть модернізувати робочий процес і звільняти непотрібних працівників, а тих, чия присутність в офісі не обов'язкова, будуть відправляти на віддалену роботу з дому.

Багато професій в найближчі пару десятків років стануть непотрібними, бухгалтерів, економістів, водіїв авто - і залізничного транспорту замінять роботи. І це вже не фантастика, а реальність, до якої світ підштовхнула пандемія смертельного коронавіруса.

Працюючих українців чекають неприємні «сюрпризи»: як зміниться ринок праці після карантинуЕксперти сходяться на думці, що всі ці перетворення підуть на користь людям, що прагнуть розвиватися і вдосконалюватися, вони точно зможуть вписатися в нову реальність. Після масових скорочень, багато обов'язків ляжуть на плечі тих, хто залишиться працювати, їм доведеться швидко і ефективно справлятися із завданнями. А для цього потрібна постійна самоосвіта та оптимізація робочих обов'язків для швидкого досягнення відмінних результатів.

Причому багатьом доведеться все це робити не в затишному офісному кабінеті, а в ще більш затишній домашній обстановці. Світова тенденція, яка неминуче зачепить і Україну, показує, що як великі, так і дрібні компанії закривають офісні приміщення, відправивши співробітників на удаленку. Це вигідно на сьогоднішній день з усіх боків: економія на оренду, комунальні платежі, обслуговування оргтехніки тощо; відсутність потенційної можливості для передачі небезпечних інфекцій.

В Україні власники бізнесу вже зараз суттєво урізали зарплати і премії своїми співробітниками. Економія на фонді оплати праці простежується в більшості компаній країни. Однак, якщо в Європі громадянам держава компенсує частину втраченого прибутку, то в Україні влада поки що навіть не озвучували подібних планів, а значить, українцям в черговий раз доведеться тугіше затягнути пояси.

Нагадаємо, раніше експерти розповіли українцям, чим обернеться для них нова реформа укрупнення районів і створення фактично нової карти України. Перш за все, стало ясно, що тисячі людей, в тому числі вчителі, правоохоронці та чиновники, будуть звільнені за непотрібністю.