Православні християни 2 квітня вшановують великомученицю Фотинію Самарянку. Вона була тією самою самарянкою, з якою Спаситель розмовляв біля криниці Якова (Ін. 4, 5 - 42).
За свій вік Фотинія звернула безліч людей в християнську віру, за що її було піддано жорстоким тортурам. Імператор Нерон був настільки злий на проповідницю, що велів її та всіх її сестер: Анастасію, Фото, Фотиду, Параскеву і Кириакію стратити.
Християнський люд, пам'ятаючи про подвиг Фотини Самарянки, підносять їй молитви і просять про дарування здоров'я. Вважається, що святий допомагає зцілитися хворому від лихоманки.
Також 2 квітня вшановують пам'ять Преподобних Іоанна, Сергія, Патрикія та інших, в обителі святого Сави убиєнних. Вони були вбиті сарацинами в Лаврі преподобного Сави Освяченого в Єрусалимі в VIII столітті.
У Древній Русі 2 квітня святкували Фотин'ю Колодізницю. В цей день з особливим шануванням ставилися до колодязної води.
З ранку наші предки виносили з домів на вулицю речі, пошиті з лляної тканини, розвішували на тинах, воротях, хвіртках, рушниками прикрашали гілки беріз. Це робилося, щоб врожаї льону були рясними.
У багатьох птахів у цей день починається токування (шлюбний період).
Народні прикмети: 2 квітня
Крик півня рано вранці віщував ясну і теплу погоду.
Якщо на річці лід швидко відносило течією – до хорошим врожаїв.
Приліт журавлів на Фотин'ю Колодізницю – до неврожаїв.
Іменинники 2 квітня: Олександр, Анатолій, Василь, Віктор, Іван, Клавдія, Матрона, Микита, Параскева, Світлана, Сергій, Юліанія.
Нагадаємо, що наближається одне з найбільших і довгоочікуваних свят у християн – Великдень 2020. Коли будемо святкувати Світле Христове Воскресіння?