Today.ua

Свято 7 липня: в ніч на Івана Купала можна змінити свою долю

Квітку папороті шукали в лісах саме у ніч з 6 на 7 липня. Люди вірили, що в цю чарівну ніч відкривалися ворота часу, коли можна в буквальному сенсі змінити своє життя і долю.

Витоки свята Купала сягають у глибину століть, за часів язичницьких вірувань на Русі. І навіть прихід Християнства не зміг викорінити багатовікові народні традиції. Свято відзначають по сей день.

Православна ж церква 7 липня підносить данину пам'яті Іоанну Хрестителю. «Хреститель» перекладається з давньогрецької мови як «той, що купає». В результаті у народі день Іоанна Хрестителя став називатися Іван Купала, сталася синхронізація обрядів двох свят, головним символом яких була і залишається вода. Саме вона в цей день набуває цілющої сили.

Свято Івана Купала – день, коли торжествують сонце і вода. Водні процедури прийнято було приймати в ніч з 6 на 7 липня, щоб світанок сонця зустріти чистим, наповненим життєвих сил і енергії.

Вважалося, що купання на Івана Купалу в природному водоймищі омолоджує і оздоровлює тіло, позбавляє його від важких недуг. З підозрою ставилися в цей день до тих, що уникав купання в це свято, їх вважали чаклунами і темними магами.

Ближче до вечора молоді хлопці та чоловіки розпалювали багаття, адже люди вірили, що на Купала вогонь, як і вода, володіє цілющою силою. Хороводи навколо багать і стрибки через полум'я рятували від хвороб, виганяли весь негатив з душі і тіла.

Народні прикмети на 7 липня

Іменинники 7 липня: Антон, Іван, Микита, Яків.

Дізнайтеся також прогноз погоди на 7 липня 2020 р. Синоптики обіцяють різке похолодання, зливи, град і навіть смерчі в ряді областей України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ