В першу неділю після Пасхи відзначають Антипасху, Фомину неділю і Червону гірку. Як взаємопов'язані ці свята, яких традицій і народних прикмет слід дотримуватися 26 квітня 2020 р.
Наші предки в першу неділю після Великодня відзначали Червону гірку. У Православній церковній традиції це свято називають Антипаскою (що означає замість Пасхи) або Фоміною неділею.
Згідно з біблійними переказами, на восьмий день після воскресіння Ісус Христос зустрівся з Фомою Невіруючим. Апостол Фома не повірив звістці про воскресіння Ісуса, але коли побачив учителя своїми очима, розкаявся і вигукнув: «Господь мій і Бог мій».
Що стосується більш давніх народних традицій, то Червона гірка вважалася дівочим святом. З цього дня можна було вінчатися молодятам. Зігране в цей день весілля обіцяло щастя подружжю.
На Антипаску люди збиралися разом, веселилися, співали і танцювали, влаштовували масові гуляння, водили хороводи, розпалювали багаття і обливалися водою.
У цей день заборонено сумувати і піддаватися апатії, щоб не накликати на себе біди і хвороби.
Не варто на Червону гірку залишатися на самоті. Під час карантину відмінним виходом може стати спілкування по телефону.
Не можна на Фомину неділю працювати в городі, все посаджене в цей день або не дасть врожаїв, або загине.
Виконувати роботу по дому, а також займатися рукоділлям теж заборонено. Необхідно провести день в спілкуванні з близькими, розповідаючи і згадуючи тільки приємні життєві моменти.
Сваритися, конфліктувати, лихословити в день Антипаски – гріх.
Обов'язково в цей день слід красиво вдягтися, щоб життя було яскравим і радісним.
Іменинники 26 квітня: Артем, Фомаида, Марфа, Євген.
Дізнайтеся також прогноз погоди на вихідні. Синоптики попередили про погіршення погодних умов. У ряді регіонів очікуються зливи, шквали і ураганний вітер.