Щорічно 24 травня Православна церква вшановує пам'ять священномученика Мокія. У народній традиції цьому дню приписували магічне значення.
У часи Русі, цей день був названий Мокрим, оскільки найчастіше він супроводжувався проливними дощами. З цієї причини, в народі укорінилася традиція відпочивати в цей день.
Але це не означає, що на Мокія всі сиділи по домівках. Злива в цей день вважалася цілющою, тому всі виходили на вулицю і перебували там до тих пір, поки не промокнуть до нитки.
У народі вірили, що на Мокія Мокрого прокидаються в ставках русалки. До речі, в давнину їх вважали добрими богинями річок і водойм. І лише після хрещення Русі цей образ трансформували, перетворивши русалок в нечисть, яка несе зло людям.
Молоді дівчата в цей день збирали польові квіти і плели з них вінки. Поки йшов процес сплетення стеблинок, панночки на виданні загадували бажання на майбутніх наречених.
Народні прикмети на 24 травня
- Якщо на Мокія тепло і сухо – літо буде засушливим
- Дощі у цей день обіцяли прохолодне і вологе літо
Іменинники: Олександр, Йосип, Кирило, Костянтин, Мефодій, Михайло, Ростислав.
Якою буде погода в кінці травня 2020, розповіли синоптики. Українців чекають нові природні «примхи». Поточний рік не втомлюється дивувати погодними аномаліями.