Today.ua

Свято 21 травня: на Івана Богослова роздавали пироги подорожнім і вбогим

Щорічно, 21 травня, Православна церква вшановує пам'ять святого Іоанна Богослова – апостола і автора п'яти книг Нового Завіту. Крім того, до наших днів дійшли більш давні прикмети і традиції, які передаються з вуст в уста, від покоління до покоління.

Іоанн Богослов – один з найбільш шанованих святих у Православ'ї. Він був молодшим братом апостола Якова, також і сам був апостолом. Згідно з біблійними переказами, Ісус Христос призвав братів на Генісаретському озері.

У давнину у цей день відзначали свято під назвою Іван Довгий, з самого ранку наші предки вирушали в поле, орали землю і сіяли пшеницю. У народі говорили: «Заганяй кобилицю і паши землю під пшеницю».

Господині пекли в цей день обітний пиріг. Його брав господар і виходив до дороги, щоб розділити хліб з убогим або випадковим подорожнім. Коли ділилися їжею з нужденним, люди вірили, що за це їм будуть благоволити небеса і дарують щедрі врожаї.

Якщо ж не вдавалося нікого зустріти, то обітний пиріг згодовували птахам. Ні в якому разі його не можна було з'їдати самому.

Народні прикмети на 21 травня

Веселка, що з'явилася вранці, - на дощ, увечері – до хорошої теплої погоди.

Якщо веселка з'явилася з того боку, звідки вітер дме, – до дощу.

Дощ на Івана Довгого – у лісі буде багато грибів.

Іменинники 21 травня: Адріан, Арсеній, Іван, Никифор, Пимен.

Нагадаємо, раніше синоптики розповіли, коли закінчаться весняні холоди. За даними метеорологів, у травні 2020 нам ще доведеться пережити заморозки і дощі, перш ніж потеплішає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ