Чому Путін не зробив щеплення новою російською вакциною, розповів прес-секретар Кремля

Росія ще в серпні оголосила на весь світ про створення ефективної і безпечної для людини вакцини від коронавіруса, але при цьому, сама ж констатувала факт, що препарат ще не пройшов всі стадії дослідження. Чому Володимир Путін досі не зробив щеплення від коронавіруса препаратом Супутник V, розповів прес-секретар Дмитро Пєсков.

Чому Путін не зробив щеплення новою російською вакциною, розповів прес-секретар Кремля - today.ua

Головний «глашатай» Кремля Дмитро Пєсков відповів на питання, чому Володимир Путін досі не зробив щеплення від Ковід-19 новою вакциною, розробленою вченими центру «НІЦЕМ ім. Н. Ф. Гамалії» і «48-й ЦНДІ »Міноборони Росії»? Російський лідер неодноразово заявляв, що препарат Супутник V ефективний і абсолютно безпечний, формує стійкий імунітет проти коронавируса, проте сам поки не поспішає робити щеплення.

Дмитро Пєсков відповів журналістам, що президент РФ не може виступати в ролі добровольця, коли ж вакцина пройде всі етапи перевірок і досліджень і буде офіційно затверджена на законодавчому рівні, тоді Володимир Путін, можливо, вакцинується.

«У нас же не розпочалася ще широка вакцинація. І в якості добровольця, звичайно, глава держави не може брати участь в вакцинації. Просто як глава держави він не може в якості добровольця брати участь, це неможливо», - сказав прес-секретар російського лідера. Чому Путін не зробив щеплення новою російською вакциною, розповів прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков також додав, що Володимир Путін, якщо вважатиме за потрібне, сам повідомить широкому загалу про плани з приводу щеплення.

Відзначимо, що згідно з даними з відкритих джерел в Мережі, двофазна векторна вакцина проти коронавіруса проходить на даний момент третю фазу клінічних випробувань. Офіційна реєстрація препарату призначена на січень 2021 року.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві охорони здоров'я РФ розповіли, чому у кількох добровольців, яким ввели вакцину Супутник V, виявлено зараження коронавірусом?