Today.ua

Перехід на літній час в Україні: коли переводити стрілки і як знизити шкідливий вплив

Перехід на літній час в Україні традиційно буде здійснено в останні дні березня 2020. Попереду ще цілий місяць, а це значить, що є можливість захистити своє здоров'я, оскільки переміщення стрілок на годину вперед однозначно позначається на біологічному ритмі і наносить відчутний удар по організму людини.

Переводити стрілки на годину вперед українці будуть в останню неділю березня. А точніше: ця подія відбудеться в ніч з 28 на 29 березня 2020 року.

Перехід України на літній час навесні і на зимовий восени був прописаний у законі №509 про порядок обчислення часу на території України, який було прийнято Кабінетом міністрів 13 травня 1996 року. З тих пір двічі на рік стрілки годинника переводять по всій країні.

Як підготувати організм до переходу на літній час?

Багато людей помічають, що їм складно прийти до тями відповідно з новим часом. З'являється безсоння, стрес, головні болі, скачки артеріального тиску, нервозність і підвищена стомлюваність.

Насамперед, слід зайнятися зміцненням імунітету. Здорове і збалансоване харчування, дотримання питного режиму, помірні фізичні навантаження, прогулянки на свіжому повітрі допоможуть відчути себе краще і захиститися від проблем зі здоров'ям у майбутньому.

Ближче до «години ікс», тобто за два – три дні до переведення стрілок, необхідно лягати спати трохи раніше. Наприклад, 25 числа вирушайте спати на 10-15 хвилин раніше звичайного, і на стільки ж раніше вставайте на наступний день. 26 числа лягайте спати вже на півгодини раніше і знову поставте будильник на стільки ж часу раніше. У результаті вже до 28-29-го числа ваш організм поступово звикне до нового режиму. І вам не доведеться потім боротися з наслідками стресу.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, з яких причин з'явилася традиція двічі на рік переводити стрілки годинника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ