Останнім часом все частіше піднімається питання про необхідність проведення глибинної реформи чинної пенсійної системи в Україні. Плановані нововведення дозволять навіть передавати пенсії по спадку, ніж ПФУ на сьогодні похвалитися не може.
Про те, наскільки важливо і своєчасно було б здійснити перехід України з державної на накопичувальну пенсійну систему, розповів інвестиційний банкір Тарас Козак.
Фінансист переконаний, що перехід на накопичувальну систему пенсій дозволить українцям самостійно вирішувати, скільки грошей вони хочуть відкладати на старість.
Зазначимо, що частковий перехід на накопичувальну пенсійну систему в Україні планується запровадити з 1 січня 2021 року. Законопроект поки знаходиться в стадії розробки, тому деталі нової пенсійної реформи поки нікому не відомі.
Експерти стверджують, що перехід на накопичувальну пенсію Україні просто необхідний, оскільки допоможе підвищити рівень життя пенсіонерів. Раніше, ще за часів СРСР, державний пенсійний фонд справлявся з тим навантаженням, яка була на нього покладена. Однак часи змінилися. В Україні стає все менше молодого працездатного населення.
Ще одна відмінність накопичувальної системи пенсій від солідарної. Перша дозволяє передавати накопичені кошти у спадок, тоді як друга в разі смерті людини просто згоряє.
Тарас Козак також додав, що пенсійні накопичення громадян будуть десятиліттями працювати на економіку країни, допомагаючи її розвивати і створювати нові робочі місця.
Загалом, інвестиційний банкір Тарас Козак розповів все дуже красиво. Але інші експерти з ним не згодні, вважаючи, що перехід на накопичувальну систему пенсій може спричинити за собою тотальне зубожіння громадян України. В чому суть сумнівів фахівців?