Відсторонений від посади глава КС Тупицький блокує своє звільнення

Відсторонений від посади глава Конституційного суду України Олександр Тупицький блокує проведення засідання про своє звільнення. Про це розповів колишній депутат Сергій Лещенко.

Відсторонений від посади глава КС Тупицький блокує своє звільнення - today.ua

За словами Лещенка, розпорядження про проведення засідання, на якому має бути розглянуто питання про накладення дисциплінарної відповідальності та звільнення усуненого глави КС Олександра Тупицького, підписав виконуючий обов'язки голови КС Сергій Головатий.

Спецпленарне засідання мало відбутися найближчим часом, однак, через півтори години після підписання розпорядження, воно було скасоване як незаконне самим Тупицьким і перенесене на середу, 17 березня 2021 г. При цьому Лещенко наголосив, що питання про звільнення судді Тупицького було ініційоване Державним бюро розслідувань (ДБР).

Відсторонений від посади глава КС Тупицький блокує своє звільнення Згідно з матеріалами ГБР, Олександр Тупицький фігурує в трьох протизаконних епізодах - за обставинами перебування Тупицького в окупованому Криму; по Зуєвському заводу; а також відсторонений голова КС звинувачується в привласненні влади, на основі публікацій рішень Тупицького на сайті КС вже після його відсторонення.

«Тупицький продовжує себе вважати головою КС і блокує розгляд питання свого звільнення. Головатий не здався і спробує провести засідання в четвер», - резюмував Сергій Лещенко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що після перевірки СБУ в Конституційному суді суддів можуть відправити у відставку.