Податок на земельний пай призведе до колосальних збитків – висновки економіста

Автор: Шевченко Лилия

Експерти Київської школи економіки закликають уряд України відмовитися від введення податків на кожен гектар для дрібних фермерів. У кінцевому підсумку, ця затія не призведе до поповнення бюджету, а до колосальних збитків. Мова йде про більш ніж сто мільйонів щорічно.

Податок на земельний пай призведе до колосальних збитків – висновки економіста - today.ua

У Київській школі економіки провели попередній аналіз і економічне моделювання ситуації, яка виникне в Україні після введення податків для власників земельних паїв сільськогосподарського призначення. Даний крок таїть в собі серйозну загрозу для розвитку та існування дрібного фермерства в Україні. В результаті, як показав економічний аналіз, дрібні землероби втратять від 2,2 до 4,6 млн га сільгосп угідь.

Професор Київської школи економіки Олег Навьевский, який є автором даного дослідження, повідомив, що ніякого вирівнювання в бік справедливості між «тіньовиками» і «чесними» фермерами з введенням податку на пай не відбудеться. Детальний аналіз показав, що «тіньовики» і так не платять менше податків.

Самозайняті одноосібники на сьогоднішній день виробляють близько 40 відсотків валового аграрного виробництва, введення податку вдарить по них сильніше всього. В результаті Україна позбудеться якісної сільськогосподарської продукції.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

Пентагон розкрив номенклатуру першого пакету військової допомоги Україні: чи дадуть ATACMS

Олег Навьевский впевнений, що з тіньовим ринком необхідно боротися, однак не такими методами. Це комплексна проблема, а «розмахування фіскальної шашкою» лише погіршить становище.

Якщо податок все ж таки буде введено, то одноосібники втратять до 4,6 мільйонів гектар орних земель, а також зазнають збитків на суму 600 мільйонів доларів. Вартість землі істотно знизиться, оскільки впаде попит. Від 452 до 1056 млн доларів складуть збитки українських землевласників. У «плюсі» будуть тільки великі сільгоспвиробники. Вони отримають у своє розпорядження додаткові мільйони гектарів земельних угідь і збільшать свої доходи на 273 - 654 млн доларів. Сукупні втрати для економіки всієї держави складуть до 123 млн доларів США.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Для ефективної боротьби з тіньовою частиною аграрного сектора Київська школа економіки пропонує відмовитися від ідеї оподатковувати кожний гектар земельних паїв. Замість цього пропонують провести інвентаризацію всіх державних земель, передати землі з державної у комунальну володіння громад. Спростити режим сплати податків для дрібних підприємців. Забезпечити допомогою держави дрібних виробників. Вивчити роботу постачальників і покупців, щоб виключити можливість проведення тіньових операцій.

Нагадаємо, раніше у Мін'юсті повідомили, що всі власники земельного паю в Україні повинні оформити право власності. Як це зробити, і які часові рамки?