Податок на земельний пай призведе до колосальних збитків – висновки економіста

Податок на земельний пай призведе до колосальних збитків – висновки економіста - today.ua

Експерти Київської школи економіки закликають уряд України відмовитися від введення податків на кожен гектар для дрібних фермерів. У кінцевому підсумку, ця затія не призведе до поповнення бюджету, а до колосальних збитків. Мова йде про більш ніж сто мільйонів щорічно.

У Київській школі економіки провели попередній аналіз і економічне моделювання ситуації, яка виникне в Україні після введення податків для власників земельних паїв сільськогосподарського призначення. Даний крок таїть в собі серйозну загрозу для розвитку та існування дрібного фермерства в Україні. В результаті, як показав економічний аналіз, дрібні землероби втратять від 2,2 до 4,6 млн га сільгосп угідь.

Професор Київської школи економіки Олег Навьевский, який є автором даного дослідження, повідомив, що ніякого вирівнювання в бік справедливості між «тіньовиками» і «чесними» фермерами з введенням податку на пай не відбудеться. Детальний аналіз показав, що «тіньовики» і так не платять менше податків.

Самозайняті одноосібники на сьогоднішній день виробляють близько 40 відсотків валового аграрного виробництва, введення податку вдарить по них сильніше всього. В результаті Україна позбудеться якісної сільськогосподарської продукції.

Олег Навьевский впевнений, що з тіньовим ринком необхідно боротися, однак не такими методами. Це комплексна проблема, а «розмахування фіскальної шашкою» лише погіршить становище.

Якщо податок все ж таки буде введено, то одноосібники втратять до 4,6 мільйонів гектар орних земель, а також зазнають збитків на суму 600 мільйонів доларів. Вартість землі істотно знизиться, оскільки впаде попит. Від 452 до 1056 млн доларів складуть збитки українських землевласників. У «плюсі» будуть тільки великі сільгоспвиробники. Вони отримають у своє розпорядження додаткові мільйони гектарів земельних угідь і збільшать свої доходи на 273 - 654 млн доларів. Сукупні втрати для економіки всієї держави складуть до 123 млн доларів США.

Для ефективної боротьби з тіньовою частиною аграрного сектора Київська школа економіки пропонує відмовитися від ідеї оподатковувати кожний гектар земельних паїв. Замість цього пропонують провести інвентаризацію всіх державних земель, передати землі з державної у комунальну володіння громад. Спростити режим сплати податків для дрібних підприємців. Забезпечити допомогою держави дрібних виробників. Вивчити роботу постачальників і покупців, щоб виключити можливість проведення тіньових операцій.

Нагадаємо, раніше у Мін'юсті повідомили, що всі власники земельного паю в Україні повинні оформити право власності. Як це зробити, і які часові рамки?

Гороскоп на 6 серпня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба обіцяє Овнам удачу, а Ракам радить відпочити
Гороскоп на четвер, 6 серпня 2020 року, обіцяє день, в який найбільш успішними будуть цілеспрямовані і зосереджені особистості. Правильний розподіл си...
Головні події в світі 5 серпня: Бейрут продовжує рахувати втрати - масштаби катастрофи жахають
Столиця Лівану Бейрут не може отямитися після вчорашніх потужних вибухів в порту. Версій цих вибухів було кілька: від терактів до горезвісного людсько...
Вирушаючи у відпустку поставте в морозилку склянку з монеткою: дуже цінна порада
Деякі люди перед від'їздом з дому ставлять в морозильну камеру свого холодильника склянку, в яку поміщають звичайну монетку. Для чого це потрібно? ...
П'ять правил, щоб огірки в банках не вибухали
Багато господині знають, що огірки вельми вибагливі овочі. Консервування їх на зиму нерідко обертається повною втратою продукту. Через пару днів після...
Астролог, який передбачив перемогу Зеленського, заявив, що місцевих виборів в Україні не буде
Місцеві вибори в Україні можуть скасувати в останній момент. Це буде політичне рішення, оскільки деякі люди не захочуть залишати насиджених місць. Нов...