Податок на земельний пай призведе до колосальних збитків – висновки економіста

Експерти Київської школи економіки закликають уряд України відмовитися від введення податків на кожен гектар для дрібних фермерів. У кінцевому підсумку, ця затія не призведе до поповнення бюджету, а до колосальних збитків. Мова йде про більш ніж сто мільйонів щорічно.

Податок на земельний пай призведе до колосальних збитків – висновки економіста - today.ua

У Київській школі економіки провели попередній аналіз і економічне моделювання ситуації, яка виникне в Україні після введення податків для власників земельних паїв сільськогосподарського призначення. Даний крок таїть в собі серйозну загрозу для розвитку та існування дрібного фермерства в Україні. В результаті, як показав економічний аналіз, дрібні землероби втратять від 2,2 до 4,6 млн га сільгосп угідь.

Професор Київської школи економіки Олег Навьевский, який є автором даного дослідження, повідомив, що ніякого вирівнювання в бік справедливості між «тіньовиками» і «чесними» фермерами з введенням податку на пай не відбудеться. Детальний аналіз показав, що «тіньовики» і так не платять менше податків.

Самозайняті одноосібники на сьогоднішній день виробляють близько 40 відсотків валового аграрного виробництва, введення податку вдарить по них сильніше всього. В результаті Україна позбудеться якісної сільськогосподарської продукції.

Олег Навьевский впевнений, що з тіньовим ринком необхідно боротися, однак не такими методами. Це комплексна проблема, а «розмахування фіскальної шашкою» лише погіршить становище.

Якщо податок все ж таки буде введено, то одноосібники втратять до 4,6 мільйонів гектар орних земель, а також зазнають збитків на суму 600 мільйонів доларів. Вартість землі істотно знизиться, оскільки впаде попит. Від 452 до 1056 млн доларів складуть збитки українських землевласників. У «плюсі» будуть тільки великі сільгоспвиробники. Вони отримають у своє розпорядження додаткові мільйони гектарів земельних угідь і збільшать свої доходи на 273 - 654 млн доларів. Сукупні втрати для економіки всієї держави складуть до 123 млн доларів США.

Для ефективної боротьби з тіньовою частиною аграрного сектора Київська школа економіки пропонує відмовитися від ідеї оподатковувати кожний гектар земельних паїв. Замість цього пропонують провести інвентаризацію всіх державних земель, передати землі з державної у комунальну володіння громад. Спростити режим сплати податків для дрібних підприємців. Забезпечити допомогою держави дрібних виробників. Вивчити роботу постачальників і покупців, щоб виключити можливість проведення тіньових операцій.

Нагадаємо, раніше у Мін'юсті повідомили, що всі власники земельного паю в Україні повинні оформити право власності. Як це зробити, і які часові рамки?

Мінімальна зарплата лікаря в Україні у 2021 році складе 20 тисяч гривень, - Зеленський
Мінімальна зарплата лікарів у 2021 році складе 20-25 тисяч гривень. Такі зарплати медиків, заплановані Міністерством охорони здоров'я на прийдешній рі...
В Україні стрімко дорожчає житло: ціни на покупку та оренду квартир поповзли вгору
Згідно з оновленими даними Державної служби статистики, в Україні з початку по вересень поточного року значно зросли ціни на житлову площу. В середньо...
В Європі зростає ціна на газ: до чого слід готуватися українцям
Ціна на газ для українців колишньою не залишиться. Тепер, із введенням газового ринку, вона буде змінюватися щомісяця. Причому вартість блакитного пал...
В АТБ поскаржилися, що покупці стали заходити до них рідше
У період карантину купівельна спроможність українців помітно знизилася. Люди не тільки почали економити на розвагах і відпочинку, але і на продуктах. ...
Пенсійний фонд профінансував пенсії за жовтень: скільки отримають українці
Пенсійний фонд України направив у вівторок, 19 жовтня, ще 2,2 млрд гривень на фінансування жовтневих пенсій. Про це повідомляється на сторінці ПФУ у F...