Кабінет міністрів України в рамках співпраці з МВФ взяв на себе зобов'язання забезпечити гарантований рівень доходу для всіх громадян країни. Тепер же стало відомо, що парламентарі хочуть вирівняти розмір фактичного і номінального прожиткового мінімуму. Пенсії теж прирівняють до цієї суми.
Таким чином, прожитковий мінімум в Україні буде прив'язаний до відсотка від середньої заробітної плати, що буде становити 40% від показників за 2019 рік з урахуванням інфляції. Якщо пропозиція буде прийнята, то замість нинішніх 2027 гривень середнє пенсійне посібник зросте до близько 4201 гривень.
Крім того, законодавці планують щорічно підвищувати на 1 відсоток залежність прожиткового мінімуму від середньої зарплати. Поступово цей показник до 2030-го року буде доведено до 50 відсотків.
Тим не менш, багато експертів сумніваються, що україна зможе витримати настільки витратну соціальну програму. Це може призвести до серйозних проблем, пов'язаних з наповненням державного бюджету та перевищенням рівня допустимих витрат на соцзахист населення.
Варто відзначити, що прив'язка прожиткового мінімуму до показників по заробітній платі в середньому по країні, - це одна з вимог, прописаних у Меморандумі МВФ. Без забезпечення мінімального доходу для всіх громадян України, держава не зможе отримати 5-мільярдний транш від Фонду.
На які ще умови МВФ погодився уряд України заради отримання нового кредиту?