Масові протести в Киргизстані: президент заявив про спробу захоплення влади опозицією

Ситуація в столиці Киргизстану загострюється. Масові акції протесту в Бішкеку призвели до серйозних зіткнень мітингувальників із правоохоронцями. Перед громадянами країни виступив президент Сооронбай Жеенбеков.

Масові протести в Киргизстані: президент заявив про спробу захоплення влади опозицією - today.ua

Глава Киргизстану в своєму офіційному зверненні заявив, протестуючі, що вийшли на вулиці, не висловлювали своє невдоволення політичною та економічною ситуацією в країні. Учасники мітингу використали як привід минулі вибори, після чого розлючений натовп напав на медиків і побив їх, спровокував зіткнення з силами правопорядку.

В ніч з 5 на 6 жовтня 2020 року, як розповів Сооронбай Жеенбеков, було пошкоджено багато будівель в центрі Бішкека, порушений спокій городян. Однак глава держави віддав наказ правоохоронцям не відкривати вогонь за жодних обставин.

«Вони не корилися правоохоронцям, побили медиків і завдали ушкодження будівлям. Я наказав силовим органам не відкривати вогонь і не проливати кров, щоб не наражати на небезпеку життя жодного громадянина», - заявив Сооронбай Жеенбеков.

Президент додав, що за його особистим розпорядженням ЦВК буде розслідувати порушення, які, можливо, були допущені в ході виборів. Якщо буде потрібно, результати голосування будуть анульовані.Масові протести в Киргизстані: президент заявив про спробу захоплення влади опозицією Сооронбай Жеенбеков закликав лідерів усіх політичних сил, які вивели на вулиці Бішкека своїх прихильників, заспокоїти людей і дати їм вказівку залишити місця скупчення. Президент попросив громадян країни ні в якому разі не піддаватися на провокації. У цей нелегкий час головною метою залишається зберегти мир і спокій в державі, без яких неможливі стабільність і безпеку.

Відзначимо, що в Бішкеку акції протесту тривали всю ніч, люди вийшли на вулиці, щоб висловити своє невдоволення результатами минулих в країні парламентських виборів. Мітингувальники вступили в зіткнення з силовиками, в результаті чого вони зуміли захопити будівлю парламенту Республіки.

Як повідомляють ЗМІ Киргизстану, в ході масових заворушень в ніч на 6 жовтня постраждали понад шість сотень демонстрантів та силовиків, одна людина загинула.

Нагадаємо, що демонстранти на вулицях столиці Киргизстану з'явилися після оголошення екзитполів, згідно з якими в Парламент Республіки проходить тільки кілька партій. Блискавично в Бішкеку спалахнули акції протесту. Подробиці нічних подій в Киргизстані.

Українці заробляють менше громадян В'єтнаму та Молдови: статистика МВФ
Середній дохід громадян України на рік становить 3 424 долара США. Це катастрофічно низький показник на душу населення. Про це йдеться в звіті Міжнаро...
В Україні найбільші мережі заправок дружно підвищили ціни на бензин: що відбувається на АЗС
Вчора, 21 жовтня, в Україні підскочили ціни на бензин і дизпаливо. Найбільші мережі автозаправок дружно підняли вартість на пальне, повідомляє “Бізнес...
В Україні дефіцит цукру, торговельні точки підняли ціни і продають не більше 5 кг в одні руки
Цукор в Україні стрімко подорожчав майже на третину, при цьому в багатьох торговельних мережах обмежили обсяги продажу. Більш того, експерти прогнозую...
Як правильно робити валютні заощадження: поради експерта про покупку і продаж доларів в Україні
Громадяни України, роблячи заощадження, найчастіше купують долари США. Ця валюта десятиліттями зберігала свою стабільність, ніж заслужила довіру людей...
Зеленський анонсував нові надбавки одній категорії пенсіонерів
Президент Володимир Зеленський під час свого виступу у Верховній Раді 20 жовтня заявив, що планує в 2021 році підвищити пенсії всім громадянам, що дос...