Лукашенко офіційно став президентом Білорусі: як пройшла таємна інавгурація

У Мінську в Палаці Незалежності в середу, 23 вересня 2020 року, відбулася церемонія інавгурації президента Білорусі. Олександр Лукашенко в черговий раз приніс присягу на вірність своєму народові, з тією лише різницею, що на цей раз торжество пройшло в умовах таємничості і нерозголошення.

Лукашенко офіційно став президентом Білорусі: як пройшла таємна інавгурація - today.ua

Про те, що 23 вересня відбудеться церемонія інавгурації президента Білорусі, ніде не повідомлялося. Громадськість дізналася про торжество вже по факту. Олександр Лукашенко в ході інавгурації білоруською мовою виголосив присягу і підписав акт про принесення клятви на вірність народу Білорусі. Потім з рук Лідії Єрмошиної, голови Центральної комісії Білорусі з виборів і проведення республіканських референдумів, Олександр Григорович отримав новеньке посвідчення Президента Республіки Білорусь.

У залі, де проходила інавгурація, знаходилося кілька сотень гостей. Це були депутати Палати представників і члени Ради Республіки, керівники державних органів і організацій, місцевих виконавчих і розпорядчих органів, республіканських засобів масової інформації, важливі посадові особи, а також видатні діячі науки, культури і спорту. Про те, чи вшанували своєю присутністю в день інавгурації Олександра Лукашенка зарубіжні гості, інформації немає.

Лукашенко офіційно став президентом Білорусі: як пройшла таємна інавгурація Телетрансляції церемонії вступу на посаду новообраного президента країни не було. Хоча закон Білорусі говорить, що інавгурація глави держави повинна бути показана в прямому ефірі по республіканському ТБ. Білоруські ЗМІ повідомляють, що про дату проведення інавгурації заздалегідь не повідомили, а з самого ранку навколо Палацу Незалежності з'явилися силовики, військові вантажні автомобілі, а також роти почесної варти. Відзначимо, що президентські вибори в Білорусі відбулися 9 серпня 2020 р той же день країну сколихнули масові протести. Мітингувальники вимагали перерахунку голосів і негайного відходу Лукашенко з поста президента.

Незважаючи на невдоволення народу і акції протесту в центр Мінська силовики почали стягувати військову техніку. Ситуація в місті напружена до межі. Як буде діяти в цьому випадку Олександр Лукашенко, який перебуває при владі вже понад чверть століття?