Кращий сусід огірків: що посадити між кущами для гарного врожаю та захисту від бактеріозу

Великі, щільні та хрусткі огірки не виростають просто так. У цьому велику роль грають сусіди по грядці. Досвідчені городники розповіли, кого підсадити до огіркових кущів, щоби збільшити врожай та захистити плоди від шкідників.

Кращий сусід огірків: що посадити між кущами для гарного врожаю та захисту від бактеріозу - today.ua

Що посадити між огірками на грядці?

Кращий сусід огірків: що посадити між кущами для гарного врожаю та захисту від бактеріозу

  • Відмінним напарником для огірків стане кукурудза, яка створює на городі особливий клімат, що сприятливо впливає на зростання огіркових кущів – таким чином можна збільшити врожай на 20%. Найкраще віддавати перевагу кукурудзі невисокого сорту і садити так, щоб у огірків було достатньо світла.
  • Бобові насичують ґрунт азотом, живлячи огірки, які дадуть гарний урожай. Найкраще висадити кілька кущів гороху чи квасолі по периметру грядки з огірками чи поруч.
  • Часник вплине на боротьбу зі шкідниками - часниковий запах відлякує від огірків різні бактерії, попелицю, капустянку та інших комах, які бажають поласувати врожаєм.
  • Прекрасним компаньйоном для огірків стане соняшник, який виступить у ролі шпалер і захистить кущі від прямого сонячного світла. До того ж соняшник насичує ґрунт цинком і залізом, яких потребують огірки - плід формується твердим, соковитим, а всередині утворюється велике насіння.

Нейтральні сусіди огірків: капуста та полуниця.

Кращий сусід огірків: що посадити між кущами для гарного врожаю та захисту від бактеріозу

Що стосується цибулі, то деякі городники радять садити її на відстані не менше півметра. Це пов'язано з тим, що за місяць до збирання врожаю, полив цибулі значно скорочують - це може бути проблематичним, адже огірки потребують активного поливу постійно.

Нагадаємо, досвідчені городники розповіли, що посадити між качанами капусти для великого врожаю та захисту від гусениць та капустянки.