Багатьох цікавить питання: чому в Україні рівень захворюваності коронавірусом різко пішов на спад? Експерти вважають, що офіційна статистика COVID-19 являє собою не більш ніж маніпуляції для досягнення реальних цілей.
Кількість тестувань в Україні в останні дні скоротилася на третину. При цьому виявлення захворювання коронавірусною інфекцією теж різко зменшилося на 30 відсотків. Число нових випадків COVID-19 з майже 1000 впало до 600 – 700 на добу.
Але, як вважають експерти, радіти українцям нічому, оскільки тією ж офіційною статистикою зазначено кількість ПЛР-тестувань за добу, а їх кількість дійсно було знижено в останні дні практично на третину. Менше тестувань дає зменшення випадків захворювання. Формула дуже проста.
Однак незмінним залишився відсоток виявлення COVID-19 у пацієнтів, він за останні три дні нічим не відрізняється від попередніх. У ті дні, коли кількість нових випадків коронавіруса бив всі мислимі і немислимі антирекорди, інфекцію виявляли у 7,7 - 9,5 % від кількості зроблених тестів, а в останні три дні, коли здавалося б хвороба різко пішла на спад, - від 6 до 10 %. Різниці майже немає!
Повернення до суворого карантину, схоже, не хочуть ні влада, ні чиновники на місцях, ні прості громадяни. Епідемія коронавіруса вже і без того жорстоко вдарила по економіці України і по кишенях простих громадян. Повернення до жорсткого карантину може призвести до ще більш тяжких наслідків. Крім того, від різного роду обмежень стомлено саме українське суспільство.
Є ще один чинник, який міг змусити МОЗ скоротити кількість тестувань, щоб покращити статистику. Це перегляд Єврорадою стоп-листа, де вказані країни, кордони з якими ЄС поки не планує відкривати. Зменшення кількості хворих COVID-19 не допомогло Україні потрапити в список країн, для яких Євросоюз відкриє свої кордони з 1 липня 2020 р. Проте за даним питанням Єврорада збереться знову через два тижні, а це значить, що все ще може змінитися. Експерти відомого українського видання вважають, що статистику по COVID-19 в Україні почали покращувати з метою позитивного вирішення Євроради, яка збереться в середині липня.
Нагадаємо, раніше вчені розповіли про страшні наслідки коронавіруса. Чим починають хворіти люди, яким вдалося одужати після зараження COVID-19.