Коли Євросоюз відкриє свої кордони для українців, розповів глава МОЗ

Кордони країн Європейського Союзу можуть бути відкриті в будь-який момент, але для цього необхідно, щоб було виконано одну умову. Подробиці відновлення безперешкодного для громадян України перетину кордонів держав ЄС, розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Коли Євросоюз відкриє свої кордони для українців, розповів глава МОЗ - today.ua

Як повідомив голова МОЗ, українців почнуть пропускати в Європейський Союз, коли добовий приріст кількості підтверджених випадків захворювання коронавірусною інфекцією не буде перевищувати 460 - 480 осіб.

Коли Євросоюз відкриє свої кордони для українців, розповів глава МОЗМаксим Степанов уточнив, що дане обмеження є одним з критеріїв, які взяли влади Європейського Союзу. Постанова говорить, що для відкриття кордонів з тим чи іншим державою, кількість нових випадків інфікування за останні два тижні в ньому має бути нижче або близьким до середнього показника по країнах Євросоюзу. Враховується при цьому і добовий приріст інфікованих, тут повинна простежуватися тенденція до зниження або кількість нових випадків має бути стабільно однаковим день від дня.

«Динаміка захворюваності за останні два тижні у нас перевищує ті норми, які для себе взяли в Європі. Ми вважали: орієнтовно, якщо у нас протягом двох тижнів кількість випадків не буде перевищувати 460-480 хворих, то тоді ми впишемо в сьогоднішні критерії ЄС», — пояснила Максим Степанов.

Нагадаємо, раніше в МОЗ розповіли про основні причини, чому ЄС закрив свої кордони для громадян України.