Карантин в Україні був незаконним: що загрожує членам Кабміну за порушення Конституції

У Конституційному суді України триває розгляд справи про те, наскільки відповідала постанова Кабміну про введення карантину положенням Основного Закону держави.

Карантин в Україні був незаконним: що загрожує членам Кабміну за порушення Конституції - today.ua

Згідно з висновками пленуму Верховного суду України, ряд введених на території країни обмежень порушували право громадян на свободу пересування, здійснення підприємницької діяльності, мирні зібрання та на доступ до медичної допомоги.

Що зміниться в Україні, якщо КСУ таки визнає карантин незаконним? На думку юристів, ряд обмежень, які були введені, повинні були розглядатися не тільки урядом, але й президентом і парламентом, оскільки вони вимагають оголошення надзвичайного стану. Оскільки НС оголошувати ніхто не збирався, то виходить, що багато обмеження були нав'язані громадянам України незаконно. Про це розповіла Юлія Кириченко - експерт з конституційного права Центру політико-правових реформ.

Карантин в Україні був незаконним: що загрожує членам Кабміну за порушення КонституціїЮрист Олександр Марусяк повідомив, що в період карантину Кабмін вдавалося балансувати «в сірій зоні», на межі законності, але порушуючи при цьому Конституцію.

Незважаючи на те, що КСУ вже приступив до розгляду цього питання, процес може затягнутися на роки, оскільки у суддів накопичилися сотні справ з 2014-го року.

Якщо справу доведуть до кінця і КСУ визнає дії Кабміну в процесі введення обмежувальних заходів незаконними, то, на жаль, жодних санкцій, штрафів, відповідальності ніхто не понесе. За словами експертів, визнання карантину незаконним може лише зашкодити в майбутньому вводити в країні неконституційні обмеження сбовод громадян України.

Підприємцям, а також іншим категоріям громадян, які зазнали збитків через можливе незаконних рішень уряду, на отримання компенсації розраховувати не варто. Як розповіли юристи, в українському законодавстві немає чітко прописаних норм про відшкодування збитків за неконституційні дії.

Нагадаємо, в Україні готується судова справа проти п'ятого президента країни та прикордонників. Петро Порошенко незаконно перетнув кордон держави, без документів і в недозволеному місці.

Тіна Кароль вперше вийшла на паркет “Танців з зірками“ як учасниця шоу: танцююче тріо порвало ефір
У півфіналі “Танців з зірками“, який відбувся вчора, 22 листопада, відбулася знакова подія. Вперше за всі роки шоу на паркет вийшла, як танцівниця, ба...
Барі Алібасов похвалився вагітною молодою коханкою
Продюсер культової групи “На-на“, яка була особливо популярною в 90-і роки, Барі Алібасов - знову закоханий. Судячи з багатого послужного списку голов...
ТОП-3 породи собак, які найбільше на світі люблять спати
У собак, як і у людей, є свої звички. Серед безлічі порід є як “жайворонки“, так і “сови“. Хтось любить спати, навіть більше ніж їсти і гуляти, а є ви...
Олег Винник розчарував фанаток співом під фонограму: “Класно рот відкрив“
Олег Винник повернувся у цю неділю, 22 листопада, на паркет “Танців з зірками“ не тільки як танцюрист, але і як виконавець. Однак, на подив публіки, ї...
Валерій Меладзе розповів, як приховував зраду від дружини, і вона нічого не знала
Відомий співак Валерій Меладзе вважається не тільки талановитим артистом, але й знаменитим серцеїдом. Так, Меладзе вдалося закрутити роман на стороні,...