Карантин в Україні був незаконним: що загрожує членам Кабміну за порушення Конституції

Карантин в Україні був незаконним: що загрожує членам Кабміну за порушення Конституції - today.ua

У Конституційному суді України триває розгляд справи про те, наскільки відповідала постанова Кабміну про введення карантину положенням Основного Закону держави.

Згідно з висновками пленуму Верховного суду України, ряд введених на території країни обмежень порушували право громадян на свободу пересування, здійснення підприємницької діяльності, мирні зібрання та на доступ до медичної допомоги.

Що зміниться в Україні, якщо КСУ таки визнає карантин незаконним? На думку юристів, ряд обмежень, які були введені, повинні були розглядатися не тільки урядом, але й президентом і парламентом, оскільки вони вимагають оголошення надзвичайного стану. Оскільки НС оголошувати ніхто не збирався, то виходить, що багато обмеження були нав'язані громадянам України незаконно. Про це розповіла Юлія Кириченко - експерт з конституційного права Центру політико-правових реформ.

Карантин в Україні був незаконним: що загрожує членам Кабміну за порушення КонституціїЮрист Олександр Марусяк повідомив, що в період карантину Кабмін вдавалося балансувати «в сірій зоні», на межі законності, але порушуючи при цьому Конституцію.

Незважаючи на те, що КСУ вже приступив до розгляду цього питання, процес може затягнутися на роки, оскільки у суддів накопичилися сотні справ з 2014-го року.

Якщо справу доведуть до кінця і КСУ визнає дії Кабміну в процесі введення обмежувальних заходів незаконними, то, на жаль, жодних санкцій, штрафів, відповідальності ніхто не понесе. За словами експертів, визнання карантину незаконним може лише зашкодити в майбутньому вводити в країні неконституційні обмеження сбовод громадян України.

Підприємцям, а також іншим категоріям громадян, які зазнали збитків через можливе незаконних рішень уряду, на отримання компенсації розраховувати не варто. Як розповіли юристи, в українському законодавстві немає чітко прописаних норм про відшкодування збитків за неконституційні дії.

Нагадаємо, в Україні готується судова справа проти п'ятого президента країни та прикордонників. Петро Порошенко незаконно перетнув кордон держави, без документів і в недозволеному місці.

Яким буде курс долара в кінці вересня: НБУ не зупинить подорожчання валюти
Національна валюта втрачає в ціні, а долар продовжує стрімко дорожчати. Така тенденція продовжиться і далі. Експерти прогнозують, що наступного тижня ...
Дорогі чиновники: у Мінфіні пояснили, чому Офісу президента підвищили витрати на наступний рік
Міністр фінансів Сергій Марченко розповів журналістам, чому в бюджеті на наступний рік збільшили витрати на утримання Офісу президента майже на 40%. Г...
Шмигаль намагається взяти контроль над ринком електроенергії в Україні: діє за спиною у Зеленського
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль планує перепідпорядкувати державну компанію “Укргідроенерго“ під свій контроль. Експерти розцінюють такий крок, як рейде...
Долар різко подорожчав: девальвація гривні може прискоритися в будь-який момент
Незважаючи на всі зусилля регулятора сповільнити девальвацію гривні, національна валюта продовжує втрачати в ціні. Прогнози фінансових експертів не вс...
Будьте пильні: в банкоматах Приватбанку почастішали крадіжки
Клієнти ПриватБанку дедалі частіше скаржаться, що в них стали пропадати гроші з картки. Причому кошти пропадають не внаслідок телефонного спілкування ...