Капуста може страждати від численних шкідників, які залишають на ній різні мітки. Досвідчені городники розповіли, що визначити вид шкідника необхідно для того, щоб використати проти нього правильну отруту.
Капуста в дірках: як зрозуміти, хто її їсть?
Визначити, хто атакує грядки, можна за її станом, а також погодними умовами. Якщо стоїть суха та спекотна погода, то капусті швидше за все шкодять гусениці або інші дрібні комахи, а якщо стоїть вологість, то з'являються слимаки.
При перевірці капустяних кущів потрібно оглянути не тільки листя з двох боків, а й шар ґрунту.
- Про присутність слимаків говорять не лише дірки на листі, а й специфічні сліди слизу, які при висиханні мають сріблястий блиск.
- Личинки совок, білянок і капустянок об'їдають листя, залишаючи лише товсті прожилки. Молоді особини поїдають плоди по краях нижньої частини листка, залишаючи за собою липкий слід на поверхні, старші особини дуже люблять верхні частини свіжих листів, і об'їдають їх, поки від капусти не залишиться тільки качан.
- Капустяна совка може відкладати по 600-600 яєць за 10-14 днів - ці гусениці не залишать сліду від капусти. Не можна допустити утворення цих кладок на своєму городі.
- Хрестоцвіті клопи залишають після себе крихітний отвір з жовтою окантовкою. Невеликі жучки в чорно-червоне забарвлення висмоктують із капусти весь рослинний сік.
- Хрестоцвіті маленькі чорні блішки залишають по собі багато маленьких дірочок. Найчастіше вони їдять свіжі пагони сходів та листя.
- Капустяна попелиця не тільки висмоктує всі соки з молодого листя, а й приваблює на ділянку мурах, через що значно зменшується врожайність овочевої культури. Виявити попелиці вдасться тільки після ретельного огляду кочанів, оскільки дрібні комахи відмінно маскуються на листі цілими колоніями.
Залежно від виду шкідника, що атакує капусту, слід обирати спосіб боротьби.
Нагадаємо, досвідчені городники розповіли, чим обробити капусту, якщо з'явилися дірки на листі – допоможуть топ-3 народних засобів.