Today.ua

Як не замерзнути взимку без опалення та світла: чотири способи зберегти тепло у квартирі

Напередодні зими злочинна російська влада вирішила спробувати виграти війну методом ракетного терору. За останні кілька днів окупанти завдали ракетних ударів по об'єктах критичної інфраструктури, зокрема ТЕЦ. Існує ризик перепаду світла та відсутності опалення. Як підготуватися до цієї ситуації та зберегти тепло в будинку?

Як не замерзнути взимку без опалення та світла?

Утеплюємо житло

Насамперед треба подумати про утеплення житла. Звичайно ж, говорити про професійні утеплювальні роботи або зміну вікон, ми не будемо. Адже не кожен може собі це дозволити, та й немає гарантії, що завтра у двір не прилетить ракета та обшивки, як і не було.

Щонайменше кожен українець може власноруч утеплити вікна. Це стосується не тільки дерев'яних рам, а й пластикових (оскільки нерідко дешеві МПО пропускають протяг). Для цього придбайте поролон. Або можна скористатися папером. Закладіть щілини чи місця, де продуваються вікна поролоном чи папером, заклейте зверху скотчем.

Раніше наші бабусі та дідусі робили клейстер із води та борошна, яким обробляли віконні шви та заклеювали спеціальним папером. Не варто недооцінювати ці методи, адже вони можуть зберегти тепло в приміщенні.

Також можна пошити або придбати спеціальні довгі подушечки, які набиваються поролоном, холофайбером або піском. Ними підпираються вхідні двері та двері балкона, щоб не було протягів.

Утеплюємо поверхні

Важливо утеплити всі поверхні у житлі. Тобто застелити підлогу та навіть стіни килимом. Текстильні дивани, крісла, дерев'яні та пластикові стільці варто накрити пледами або ковдрами, що допоможе зберегти тепло. Найкраще зимувати в найменшій кімнаті, куди знести якнайбільше меблів, і всю її накрити покривалами та пледами.

Шукаємо природні джерела тепла

Врятуватися від холоду допоможуть грілки. Для цього підійде спеціальна гумова грілка або пластикові пляшки. Ними можна прогріти ліжко перед сном, та й обкластися ними, щоб заснути в теплі.

Ну і, звичайно, будьте ближче один до одного. Спіть всі разом (необов'язково голими як у фільмах). Якщо ви живете з людьми похилого віку (бабусі, дідусі, мами, тата), спите з ними в одному ліжку, адже люди у віці складніше переносять низькі температури.

Запасаємось теплим одягом

Не забувайте про по-справжньому теплі речі, зроблені з вовни, кашеміру або ангори. Їх можна знайти в звичайнісіньких секондхендах за дуже доступною ціною.

Нагадаємо, в Укренерго назвали пристрої, які споживають найбільше електроенергії у квартирах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ