Today.ua

Кабмін затвердив нову класифікацію літніх людей, щоб змінити норми про право на пенсію

Члени Кабінету міністрів України затвердили нову постанову, згідно з якою змінилися критерії класифікації людей похилого віку. На думку уряду, це дозволить змінити існуючі в державі норми про право на пенсію і соціальні гарантії для населення.

Під час засідання Кабінету міністрів, яке відбулося в середу, 28 жовтня 2020 р, міністр соціальної політики Марина Лазебна представила новий законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту осіб похилого віку».

У документі міністр соцполітики чітко визначила, кого в Україні тепер будуть вважати літньою людиною, а кого - довгожителем. Мета нового закону полягає в тому, щоб виправити норми про право на пенсію за віком і про гарантії для літніх українців.

Згідно з проектом закону, до осіб похилого віку в Україні будуть відносити громадян, яким вже виповнилося повних 60 років. Похилий вік триватиме аж до 75 років, після цього ювілею чоловік стає для держави особою старечого віку. Люди старше 90 років будуть називатися в довгожителями.

Люди віком від 58 до 60 років будуть вважатися особами передпенсійного віку. Для літніх людей, які не можуть самостійно пересуватися, глава Мінсоцполітики пропонує нововведення у вигляді бездротової сигналізації «Кнопка безпеки». Громадянам з розладами психіки Лазебна планує видати браслети з персональним QR-кодом.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що український уряд ухвалив рішення деякі категорії громадян звільнити від сплати комуналки і збільшити їм пенсійні виплати. Кому ж так невимовно пощастить?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ