Євросоюз незадоволений Україною: «це підрив незалежності»

Влада Європейського Союзу попередили про те, що сформована в Україні ситуація навколо звільнення голови Національного банку, загрожує подальшому розвитку країни. У ЄС заявили, що догляд Якова Смолія може стати причиною серйозних проблем.

Євросоюз незадоволений Україною: «це підрив незалежності» - today.ua

Звільнення Смолія - це загроза підтримки реформ в Україні через можливий підрив незалежності Нацбанку, впевнені європейські парламентарі. Представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки зазначив, що відхід Якова Смолія унаслідок тиску з боку політичних сил у державі дуже тривожний сигнал. «Банк повинен зберігати здатність виконувати свою роль незалежно. Підрив цього важливого інституту ставить під загрозу надійність і підтримку програми реформ в Україні», — підкреслюється в заяві.

У той же час в ЄС додали, що будуть і надалі підтримувати Україну в проведенні вкрай необхідних реформ, але розраховують на те, що українська влада в свою чергу буде виконувати всі взяті на себе зобов'язання.

Європейські політики відзначили важливу роль Якова Смолія на посаді голови Національного банку України, його успіхи в досягненні макроекономічної стабільності розвитку держави.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що джерело з фракції «Слуга народу» розповіло пресі про те, хто замінить Якова Смолія на посту глави НБУ.