”Справа Гандзюк”: активісти вимагають відставки Авакова і Луценка

934
"Справа Гандзюк": активісти вимагають відставки Авакова і Луценка - today.ua
Фото: oligarh.media

Сімдесят три громадські організації вимагають, щоб Генпрокурор України Юрій Луценко та голова МВС Арсен Аваков пішли у відставку через нездатність реформувати правоохоронну систему.

Правозахисники та активісти вважають, що “розслідування нападу на Катерину Гандзюк знову показало очевидну неспроможність правоохоронної системи ефективно розслідувати як цей, так і ряд інших нападів на цивільних активістів, які відбулися у різних регіонах України після Революції Гідності”.

“Ми обурені станом розслідування нападів і вбивств громадських активістів і вимагаємо відправити у відставку керівництво херсонської міліції, яка з самого початку саботувала розслідування нападу на Катерину Гандзюк, а також вимагаємо відставки генерального прокурора України Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, які саботували реформу правоохоронних органів в Україні”, – йдеться у заяві, яку підписали 73 організації.

Активісти вважають, що “відсутність ефективної реформи поліції і прокуратури є причинами масових переслідувань і нападів на громадських активістів”.

“Поки нападники, організатори і замовники більше сотен нападів на цивільних активістів, які мали місце за кілька останніх років, не будуть покарані, жоден активіст не може відчувати себе у безпеці”, – йдеться у заяві.

Президент Украіни Петро Порошенко зажадав від правоохоронних органів зробити все можливе, щоб вбивці херсонської активістки Катерини Гандзюк були знайдені і покарані.

Раніше Today.ua повідомили про те, що радниця мера Херсона, відома українська активістка Катерина Гандзюк, яку облили кислотою, померла у лікарні. Катерині було всього 33 роки.

Нагадаємо, 31 липня в Херсоні Катерину Гандзюк облили концентрованою кислотою. Постраждала отримала опіки 30 відсотків тіла, кислота потрапила на обличчя і шию. Пацієнтка проходила курс лікування у Києві.

загрузка...