Справи проти Порошенка закриті: Венедиктова виправдалася, пославшись на недоліки КПК

Справи проти Порошенка закриті: Венедиктова виправдалася, пославшись на недоліки КПК - today.ua

Незважаючи на скарги громадян з різних куточків країни, на цілий ряд кримінальних розслідувань злочинів п'ятого президента України, всі справи проти Петра Порошенка закриті. Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова записала відеозвернення до громадян країни, в якому «популярно» пояснила причини, чому неможливо притягнути винних до відповідальності.

Венедиктова у своєму зверненні говорила не тільки про Порошенка, але і про інших підозрюваних в резонансних злочинах. Виявляється, в останні місяці всі вони заявили, що проти них здійснюється політичне переслідування. Судячи з усього, для української генпрокуратури цього достатньо, щоб закрити справу.

За словами Ірини Венедиктової, заяви про злочини, скоєні п'ятим президентом, надходять з усієї країни. Тільки за поточний тиждень такі заяви надійшли з Рівного та Маріуполя від звичайних громадян. Більше того, у справі зібрано достатньо доказів для повідомлення Петру Порошенку про підозру у вчиненні тяжкого злочину, що передбачає покарання від 7 до 10 років позбавлення волі.

Однак, недосконалість і суперечливі норми в Кримінально-процесуальному кодексі дозволяють винним у скоєнні тяжких злочинів залишатися недоторканними для правосуддя.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=_YLruuiDxaU&feature=emb_logo

«Сьогодні звучать гасла, що суд зібрався вночі і виніс рішення про продовження строків попереднього розслідування. Ні, судове засідання було призначено ще на позавчора, проте сторона захисту не з'явилася. Вчора в 14:00 засідання таки почалося, але адвокати заявили відвід судді і тільки після розгляду відводу в 18:30 розпочався розгляд основного клопотання по суті. Суд прийняв рішення майже в годину ночі», - сказала Венедиктова.

Сьогодні підозрюваному, стороні захисту і потерпілій стороні прокуратура відкрила доступ до матеріалів досудового розслідування, а далі повинен відбутися суд, каже Венедиктова.

Незважаючи на те, що 7 липня було винесено рішення продовжити слідство проти екс-президента України Петра Порошенка на 3 місяці, в середу, 8 липня, було заявлено про закінчення розслідування. Печерський суд залишив без розгляду клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу п'ятого президента України Петра Порошенка.

Відеозвернення Ірини Венедиктової було опубліковано прес-службою офісу генпрокурора у середу, 8 липня 2020 р.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Петро Порошенко незаконно перетнув кордон України, щоб відпочити на Мальдівах. Підозрюваним по цій справі проходить прикордонник.

Свято 15 серпня: в Степанів день приготуйте еліксир молодості
Православна церква 15 серпня вшановує пам'ять первомученика Стефана. Проповідник жив в I столітті нашої ери в Єрусалимі, доносив до людей Слово Боже, ...
Гороскоп на 15 серпня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба радить Скорпіонам завершити роботу, а Дівам її почати
Гороскоп на суботу, 15 серпня 2020 року, обіцяє день, який буде сприяти професійному росту і розвитку. Втім, не тільки професійному. Зірки заохочують ...
Головні події в світі 14 серпня: в Північній Кореї затопило ядерний об'єкт, а країни ЄС об'єдналися проти США
Основний ядерний об'єкт Північної Кореї, можливо, вийшов з ладу через сильну повінь, яка накрила цю країну. Про це свідчать супутникові знімки, зробле...
Неділя - останній день: з понеділка “Укрзалізниця“ не буде брати на поїзди мешканців “червоної“ зони
Неділя, 16 серпня, стане останнім днем, коли жителі міст, які увійшли до “червоної“ зони, зможуть сісти на потяг. “Укрзалізниця“ оголосила про те, що ...
Якою буде погода на уїк-енд: готуйтеся до холодів - ночами в Україну вже заходить осінь
На календарі залишилася остання восьма літа, а тому погода в Україні вже починає потихеньку дихати осінню. Найближчі дні, включаючи й вихідні, Україна...