Дефіцит гречки в Україні продовжує наростати: що відбувається

В Україні вже давно почало фіксуватися дефіцит гречаної крупи, з кожним роком брак важливого нішевого продукту тільки наростає. Що відбувається, і як влада має намір боротися зі сформованою ситуацією?

Дефіцит гречки в Україні продовжує наростати: що відбувається - today.ua

Варто відзначити, що в Україні з кожним роком стає все менше виробників гречки, оскільки вона відноситься до одних з найбільш важко прогнозованих в плані ціни продуктів харчування. В результаті, фермери відмовляються від вирощування гречки, віддаючи перевагу більш вигідним для себе культурам.

Директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий висловив думку, що Україна потребує ефективної програми розробки підтримки вирощування гречки та подібних нішевих культур. Дефіцит гречки в Україні продовжує наростати: що відбувається За словами Громового, раніше Україна імпортувала гречку з Росії. Однак на сьогоднішній день в РФ накладено заборону на експорт гречки. Вирощуванням гречки також займаються в Китаї і в Польщі, але за смаковими якостями продукт з цих країн не влаштовує українського споживача. Навіть незважаючи на те, що китайська і польська гречка доступна за невисокою ціною, українці не хочуть її купувати.

Як наслідок виниклого дефіциту, вартість гречки злетіла до 35 гривень за кілограм. Експерти кажуть, що ціна буде в майбутньому тільки зростати. Однак, за даними виробників, паралельно зі зростанням цін падає попит. Покупці все частіше віддають перевагу більш дешевим круп, залишаючи гречку на прилавках. Проблему дефіциту гречки в Україні намагаються вирішити на найвищому рівні.

Так, нещодавно Кабінет міністрів України заявив про намір проводити закупівлю великих партій гречки у місцевих виробників для поповнення державного резерву. Глава Мінекономіки Ігор Петрашко розповів, що на даний момент в міністерстві розробляють прозорий і ефективний механізм здійснення закупівель гречки.

Варто відзначити, що на початку серпня Україна зняла заборону з експорту гречки і медичних масок. Незважаючи на гострий дефіцит, гречану крупу продають за кордон.