Взимку одними з найпоширеніших продуктів в українській родині є консервовані. Наприкінці літа господині приступають до стерилізації банок, обробки помідорів, огірків, перців, баклажанів, інших овочів та фруктів. Однак не всі знають, що не всю консервацію можна вживати, адже є ризик отруєння. Яку закатку тут же потрібно відправляти в бак для сміття?
На тривалість терміну придатності консервації насамперед впливає стерилізація банок – наскільки правильно її було проведено. А також спосіб зберігання. Якщо порушити процес, існує ризик поширення бактерій, зростання грибка і, як наслідок, непридатності продукту.
Як на вигляд визначити, що консервацію їсти не можна?
На свіжість продукту впливають два фактори – кришка та піна.
Якщо на банці неозброєним поглядом видно, що кришка здулася, піднялася і набула куполоподібної форми, це прямий знак, що вміст зіпсувався і забродив. Вживання таких продуктів може спричинити сильне отруєння.
Якщо кришка щільно не сидить на кришці, консервацію також варто викинути, інакше є ризик, що у закатці утворився токсин, що викликає ботулізм - рідкісне, але серйозне захворювання, летальність при якому у разі несвоєчасного звернення за медичною допомогою сягає 70%. Основною причиною смерті є зупинка дихання.
Якщо, відкривши кришку, ви виявили білу піну та різкий запах – це також свідчення того, що продукт зіпсувався та несе небезпеку для організму.
Цвіль, що утворилася на поверхні варення під кришкою, також шкідлива. За словами вчених, прибрати верхній шар не допоможе, тому що спори плісняви вже поширилися по всьому вмісту, що може призвести до отруєння.
Нагадаємо, досвідчені господині розповіли, як правильно консервувати помідори, щоб вони не лопалися у банці – корисні поради від досвідчених кулінарів.