Нескінченний базилік на підвіконні: як виростити ароматну зелень восени-взимку

Виростити зелень можна не лише на грядці, а й удома на підвіконні. Це досить просто, хоч і вимагає певних знань, зате будь-якої пори року на столі будуть ароматна петрушка, кріп, зелена цибуля і навіть базилік. Також досвідчені городники поділилися лайфхаком, як можна зробити базилік нескінченним, не висаджуючи весь час насіння.

Як виростити базилік на підвіконні?

Найкраще для "домашньої теплиці" підійдуть дрібнолисті сорти зелені, на кшталт "Маркіза" або "Гвоздикового аромату". Посадити базилік можна як із насіння, так і з відростків вже дорослого базиліка. Особливо не має значення, в чому садити базилік вдома, в ящики або горщик для квітів, все одно в майбутньому зелень доведеться розсаджувати, тому що вона витягується у великі густі кущі. Нескінченний базилік на підвіконні: як виростити ароматну зелень восени-взимку Можна купити землю в магазині або набрати на городі. Щоб базилік зійшов швидше, насіння висаджують не глибше, ніж на сантиметр з інтервалом 7-10 сантиметрів. Коли паростки витягнуться до 5 сантиметрів, раз на два-три дні землю варто пропушити. Базилік любить помірно вологий грунт, отже досить поливати щодня. Але якщо земля швидко пересихає, то поливайте частіше. Уникайте надмірного поливу, інакше навіть у домашніх умовах на "грядці" може завестися пліснява і зелень занедужає. Швидше базилік виросте вдома за температури 25 градусів. Коли на рослині з'являться квітконоси, їх краще видаляти, щоб зелень виросла запашною.

Як виростити нескінченний базилік на підвіконні?

Нескінченний базилік на підвіконні: як виростити ароматну зелень восени-взимку Коли базилік досить виросте, розмножувати його просто і не потрібно знову висаджувати насіння. Для цього потрібно зрізати кілька ніжок базиліка довжиною 10-15 сантиметрів, видалити нижні листочки та помістити стебла у склянку з водою, щоб листочки не торкалися рідини. Воду слід міняти кожні два дні. Коріння має з'явитися вже на 7-10 днів. Як тільки коріння виросте довжиною приблизно 2-5 см, рослину потрібно пересадити в добре дренований горщик або контейнер, наповнений органічним ґрунтом. Якщо на вулиці вже досить тепло, базилік можна пересадити на город.
Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Resh Gala | Organic Gardener (@reshgala)

Нескінченний базилік на підвіконні: як виростити ароматну зелень восени-взимку - today.ua
Нагадаємо, досвідчені городники розповіли, яку зелень можна посадити на грядках у вересні, щоби вона встигла вирости.