У середу, 23 вересня 2020 року, в Мережі з'явилися скріни повідомлень Варашскої міськради та Рівненської поліції про те, що в місті Вараш вводиться режим НС у зв'язку з аварією на третьому енергоблоці Рівненської атомної електростанції. Повідомлялося, що рівень радіоактивних викидів становить близько 10 відсотків від того, який фіксували під час вибуху 4 енергоблоку ЧАЕС.
Дуже швидко з'явилися повідомлення, що в місті Вараш почали евакуювати населення в радіусі 30 км від об'єкту небезпеки. У той же час, на Рівненській АЕС подібну інформацію спростовують, заявляючи, що об'єкт працює в штатному режимі, жодних аварій і викидів не відбувалося. Всі виміри в рамках норми.
Як з'ясувалося пізніше, інформацію і скріни повідомлень, що нібито з'явилися на сайтах міськради і поліції Рівненської області, поширили в українському сегменті Інтернету невідомі хакери. «У зв'язку з розповсюдженням в інтернеті дезінформації щодо нештатної ситуації на Рівненській АЕС і евакуації жителів міста-супутника, повідомляємо, що станом на 12:30 енергоблоки №№ 1, 2, 3 РАЕС працюють в штатному режимі і енергоблок №4 з 6 вересня знаходиться в середньому планово-попереджувальному ремонті», - йдеться в повідомленні Рівненської АЕС.
Навіщо зловмисникам знадобилося займатися подібними інсинуаціями, не відомо. За даним фактом відкрито кримінальне провадження. Поліція займається пошуками хакерів.
Популярні зараз
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський був обурений, що атомна енергетика України виявилася в серйозному занепаді. Чому АЕС країни знижують обсяги виробництва електрики?