Антисептик для рук може бути небезпечний: коли не можна обробляти шкіру засобом

Антисептик для рук може бути небезпечний: коли не можна обробляти шкіру засобом - today.ua

Антисептик для рук далеко не завжди є ефективним захистом. Експерти кажуть, що в ряді випадків використання дезінфікуючих засобів загрожує важкими наслідками.

Так, американський мікробіолог Девід Койл виступив з попередженням, що використання антисептика порушує мікробіом рук, оскільки знищуються не тільки шкідливі, але і корисні бактерії, що захищають нас від хвороботворних мікробів і вірусів.

В яких випадках не можна використовувати антисептик

1. Якщо є можливість вимити руки водою з милом, то нема сенсу замінювати цю просту і ефективну процедуру обробкою антисептиком на спиртовій основі.

2. Якщо ви працювали з хімічними речовинами, то не можна наносити на шкіру рук антисептик. Його складові можуть вступити в реакцію, від чого може навіть розвинутися опік.

3. Не намагайтеся змити бруд зі шкіри рук за допомогою дезінфікуючих засобів. Це не принесе позитивних результатів. Руки залишаться брудними, а знезаражувальний ефект буде значно знижений.

4. Коли поруч хтось кашляє. Якщо поруч з вами знаходиться людина, яка чхає і кашляє, то хапатися за антисептик немає сенсу. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Краще обзавестися більш ефективними засобами захисту.

5. Поряд з малими дітьми. Вдихання парів і мікрокрапель 70-процентного спиртового антисептика може стати причиною отруєння, опіку слизових і алергії у маленьких дітей. Вода та мило – найкращі захисники від інфекції для сімей з малюками.

Антисептик для рук може бути небезпечний: коли не можна обробляти шкіру засобом6. Якщо ви хворієте. Якщо у вас симптоми ГРВІ або грипу, то порушувати постільний режим вам протипоказано. Антисептик вам не допоможе убезпечити оточуючих.

7. Після відвідування громадського туалету. Використовуйте знезаражуючі засоби тільки в тому випадку, якщо немає можливості вимити руки проточною водою з милом. Якщо ж ви помили руки, то антисептик – це зайвий і непотрібний стрес для вашої шкіри.

Нагадаємо, раніше ми вам розповідали, як можна зробити в домашніх умовах простий і ефективний антисептик, який буде більш дбайливо впливати на шкіру рук.

Яким буде курс долара в кінці вересня: НБУ не зупинить подорожчання валюти
Національна валюта втрачає в ціні, а долар продовжує стрімко дорожчати. Така тенденція продовжиться і далі. Експерти прогнозують, що наступного тижня ...
Дорогі чиновники: у Мінфіні пояснили, чому Офісу президента підвищили витрати на наступний рік
Міністр фінансів Сергій Марченко розповів журналістам, чому в бюджеті на наступний рік збільшили витрати на утримання Офісу президента майже на 40%. Г...
Шмигаль намагається взяти контроль над ринком електроенергії в Україні: діє за спиною у Зеленського
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль планує перепідпорядкувати державну компанію “Укргідроенерго“ під свій контроль. Експерти розцінюють такий крок, як рейде...
Долар різко подорожчав: девальвація гривні може прискоритися в будь-який момент
Незважаючи на всі зусилля регулятора сповільнити девальвацію гривні, національна валюта продовжує втрачати в ціні. Прогнози фінансових експертів не вс...
Будьте пильні: в банкоматах Приватбанку почастішали крадіжки
Клієнти ПриватБанку дедалі частіше скаржаться, що в них стали пропадати гроші з картки. Причому кошти пропадають не внаслідок телефонного спілкування ...