Почати все з нуля: нове місце, нове місто, нові люди. Це може здаватися нереальним, але що робити, коли ідеальна робота знаходиться надто далеко? Чому варто переїжджати заради перспективної вакансії, чого очікувати та як зробити релокейт з комфортом — діляться досвідом фахівці компанії InProject HUB.
Жити там, де працюєш, чи працювати там, де живеш?
Майже 80% спеціалістів IT сфери розглядають для себе релокацію в інші міста чи країни. Основні причини, за опитуванням InProject HUB — це можливість покращити якість життя, отримати вищі соціальні та кар’єрні статуси, змінити середовище та розширити професійне ком’юніті. Молоді фахівці часто приймають рішення про переїзд, як спробу зробити крок у самостійне життя. З родинами шукають більш комфортного середовища для дітей. Дехто обирає місто за кліматичними вподобаннями чи престижністю регіону.
Але щоразу, розглядаючи оффер з переїздом, кожен бачить великі можливості:
«Я зможу досягти більшого! Я житиму в цікавому місті! Я буду круто проводити час поза роботою! Тут безпечніше та кращі умови! Я отримаю більший дохід і високий статус! Я здійсню свою мрію!»
Популярні зараз
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
Основні моменти, які варто врахувати при переїзді — це фінансова сторона та швидка адаптація. Значну роль у цьому відіграє пропозиція роботодавця. Опираючись на власний досвід, фахівці компанії InProject HUB радять при релокейті звертати увагу на такі моменти:
- Організаційна допомога. Це може бути: пошук житла, надання тимчасового помешкання, якщо переїзд відбувається у стислі терміни; фінансова компенсація трансферу, витрат на ріелтора та додаткові заохочення на старті; консультації щодо вибору району міста відповідно до стилю життя працівника та фінансових можливостей.
- Сприяння швидкій адаптації. Сюди входить: залучення до неформальних тім білдінгів та корпоративних заходів, додаткові курси та тренінги в середині компанії для більш різноманітного спілкування в робочому побуті. За потреби може надаватися допомога у пошуку роботи для партнера співробітника, рекомендації щодо навчальних закладів, якщо є діти.
- Гарантії безпеки. Отримуючи більший дохід в іншому місті, фахівцю простіше сформувати для себе фінансову подушку. Професійні курси за рахунок роботодавця гарантують підвищення кваліфікації. Побудова надійного ком’юніті забезпечить впевненість у собі. За відгуками релокантів також велике значення має розуміння перспектив кар’єрного росту, або можливість зробити job-switching всередині компанії.
Саме таку підтримку надає InProject HUB, отримуючи за це приємні відгуки від співробітників.
Емоційна складова та що з нею робити
Важливо усвідомлювати, що емоції та переживання можуть бути присутніми у будь-якому разі, чи влаштуєтесь ви на нову роботу в своєму місті, чи переїдете в інше. Але релокація дає більше, ніж нові знайомства та підвищення зарплатні. Це можливість зробити крок уперед у кар’єрному та особистому розвитку, познайомитись з людьми з іншим баченням і стилем життя.
Зважившись на переїзд, ви дуже скоро почнете сприймати рідне місто зовсім інакше, а отриманий новий досвід переважить усі колишні заперечення. У відгуках про релокацію фахівці InProject HUB зауважують наступне:
«В перші місяці після переїзду неодмінно хочеться все порівнювати, знаходити переваги та недоліки на новому місці. Позбутися ностальгії домагає перша поїздка додому, коли вже об’єктивно оцінюєш, які помилки минулого залишив, та які переваги отримав у результаті.» (Андрій, 29 років, Senior Low-Code Developer InProject HUB)
«Ще на першому етапі співбесіди обговорили можливість відпустки, яка була мною вже запланована через 2 місяці від початку роботи. Це була поїздка за кордон, але я встигала навідатись у рідне місто на пару днів. Саме цей момент дав мені розуміння, що рішення про переїзд змінило моє життя на краще, тепер мене страшить думка, що я могла залишитись і не отримати такого крутого досвіду, який повністю змінив моє ставлення до життя, самооцінки та рівня свободи.» (Вікторія, 32 роки, SMM спеціаліст InProject HUB)
«Коли після року роботи в компанії InProject HUB приїхала в рідне місто, здавалося, що навіть будинки тут стали меншими. Але найбільш дивне враження було від спілкування з колишніми колегами. Більшість залишились на тому самому рівні та використовували старі інструменти і стратегії. Мені ж вдалося попасти в команду, де я побачила різні підходи та навчитися сприймати речі з неочікуваних сторін, що для сфери digital-маркетингу дуже важливо. Ви не навчитеся цьому на курсах, це отримується лише при зануренні в незнайоме нове середовище.» (Мар’яна, 27 років, PPC спеціаліст InProject HUB)
Приймаючи рішення про релокейт, пам'ятайте, що компанія обрала вас, а це значить, що ви найкращий кандидат, якого готові перевезти з іншого міста. Тому це крок важливий саме для вас і вашого майбутнього.
Аби швидше адаптуватись на новому місці, фахівці InProject HUB рекомендують концентруватись на можливостях, наприклад, спланувати відвідування у новому місті культурних заходів або реалізацію давніх бажань. Не слід нехтувати методикою складання списків переваг та недоліків. За відгуками про релокацію вони дійсно працюють та допомагають побачити те, що ховається за емоціями.
За потреби варто обміркувати додаткові плани, які можна обговорити з роботодавцем. Цілком нормально озвучити побажання і пропрацювати їх вже на початку. Тим паче, цей досвід вже пройшли до вас багато працівників і вже знайдені рішення, які влаштують обидві сторони.
Релокація з родиною - це просто!
Переїхати з родиною також просто, треба лише правильно спланувати організацію процесу. Наприклад, розділити його на етапи. Спочатку релокацію здійснює сам працівник, а після первинної адаптації переїжджає родина. Якщо в сім’ї є діти, другий етап можна відкласти до закінчення навчального року, аби не створювати додаткового дискомфорту.
Співробітники InProject HUB зазначають у відгуках про релокейт з родиною наступні враження.
«Спершу довго думали з дружиною, але можливості, які надавала вакансія, перемогли, і я поїхав сам. За місяць сім’я приїхала до мене. Було літо, то ж діти сприйняли ніби вони у відпустці і за деякий час самі запропонували тут лишитись. Дружина теж була задоволена, в компанії мені допомогли влаштувати її на курси маркетингу, і вона не відчуває себе заручницею, яка сидить вдома.» (Олександр, 35 років, Marketing Acquisition Lead InProject HUB)
«В нас було дивно, бо я лишала чоловіка з дитиною. Йому треба було відпрацювати за контрактом ще декілька місяців, а в малого була школа. Якщо чесно цей досвід, по-перше, був корисним для мене в професійному розвитку, бо вперше за довгий час я могла присвятити себе улюбленій справі повністю, а, по-друге, він зміцнив нас. Зараз моя сім’я зі мною, і вони ще більше цінують те, що я роблю для них.» (Наталія, 33 роки, HR-менеджер InProject HUB)
Підсумки
Релокейт в інше місто — це просто, якщо отримуєш відповідну підтримку роботодавця. Переїзд дає унікальний досвід для професійного та особистого розвитку. Тому варто використати цей шанс.
Читайте більше корисних матеріалів в блозі компанії InProject HUB на сайті inproject.org
.