Штраф за стоянку в недозволеному місці можна не платити: адвокати розкрили хитрість

В Україні істотно спрощена процедура притягнення до відповідальності водіїв, які порушують правила зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів. Ключові нововведення такі: тепер все відбувається на підставі фотофіксації факту порушення, і постанова про накладення штрафу виноситься вже без участі водія; крім грошового стягнення, у певних випадках проводиться евакуація автомобіля; крім поліцейських, до відповідальності водія мають право залучити ще й паркувальні інспектори. Ці інспектори, отримавши розширені права, крім штрафів за несплату паркування, також можуть оштрафувати водіїв, що порушили правила зупинки і стоянки транспортних засобів. Паркувальні інспектори можуть оштрафувати водіїв за порушення правил зупинки та стоянки (за це загрожує штраф у розмірі 255 гривень), а також за простій транспорту більше десяти хвилин на платному майданчику без оплати послуг з її використання (штраф у 20-кратному розмірі від вартості години паркування на даній площадці). Водія, який припаркувався на місцях, призначених для паркування інвалідів, покарають ще суворіше — штрафом в 30-кратному розмірі від вартості години паркування. Дорожні адвокати розповіли водіям хитрощі, як уникнути грошових штрафів.

Штраф за стоянку в недозволеному місці можна не платити: адвокати розкрили хитрість - today.ua

Українським водіям слід знати, що суди не приймають лише одні постанови про порушення стоянки в заборонених для цього місцях, якщо немає основних доказів про порушення Правил дорожнього руху (ПДР), тому судді активно скасовують ці штрафи.

Дорожні адвокати нагадали, що під стоянкою мається на увазі зупинка автомобіля більш ніж на 5 хвилин і це не пов'язано з висадкою або з посадкою пасажирів авто, або завантаженням чи вивантаженням вантажу. Щоб довести подібне порушення, інспектору потрібно підтвердити сам факт стоянки на місці більше 5 хвилин з моменту зупинки авто. Найчастіше інспектори дорожнього руху не виконують цих вимог і до постанови додають або фотографії або короткі відео, де не доведена стоянка автомобіля.

Зазначимо, скоро в Україні з'являться цифрові водійські права. Для підтвердження особи українські водії зможуть показувати на смартфонах відповідні QR-коди.

ИСТОЧНИКautotheme.info