Супрун розвіяла міф про магнітні бурі

Автор: Міхєєнко Наталія

Під час магнітних бурь і геомагнітних коливань чутливі люди можуть відчувати головний біль, безсоння, порушення роботи серцево-судинної системи, зниження працездатності та втому, зростання адреналіну в крові, загострення хронічних захворювань, стреси та депресію.

Супрун розвіяла міф про магнітні бурі - today.ua
Фото: likar.info

Тому багато лікарів радять людям, чутливим до магнітних бурь, більше ходити пішки, уникати конфліктних ситуацій, мати під рукою необхідні ліки і утриматися від далеких поїздок.

Тим часом виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун вважає, що магнітні бурі ніяк не пов'язані з головним болем, втомою і підвищенням тиску.

Тому чиновниця радить не звинувачувати метеозалежність при захворюваннях, а відразу звертатися до сімейного лікаря.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Супрун зазначила, що підтверджень, що саме активність Сонця викликає мігрень, недостатньо.

За словами Супрун, вчені проаналізували частоту виклику лікарів за страховою програмою у дощові дні через біль у спині та суглобах. Всього було розглянуто 11 мільйонів випадків, при цьому очевидних зв'язків не знайшли. Ревматоїдний артрит також не залежить від погодних факторів. Так само не знайшли впливу зміни атмосферного тиску, температури, вологості повітря і кількості опадів на появу болю в спині.

У той же час негода може викликати запальні процеси і дискомфорт через неможливість вийти з дому. А ось для серця і судин температурні перепади і тиску можуть бути небезпечними.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Супрун вважає, що є погодні фактори, які мають зрозумілі механізми впливу. Холодне сухе повітря підвищує ризики нападу астми, а також подразнює слизові оболонки, полегшує інфікування вірусами. Дуже високі або дуже низькі температури можуть викликати певні хворобливі стани, а їх різка зміна може негативно вплинути на захисні функції організму. Тому повністю заперечувати вплив деяких погодних умов на здоров'я не варто.

Раніше Супрун пояснила, що ліки можна отримати безкоштовно у свого сімейного лікаря.