Антипригарне покриття сковороди - невід'ємна якість посуду, без якого процес смаження перетворюється на тортури. Однак ціни на сковороди з таким покриттям дуже "кусаються". Та й саме це покриття може бути небезпечним для здоров'я. А тим часом, можна легко зробити таке покриття в домашніх умовах.
Як нанести на звичайну чавунну сковороду антипригарне покриття, знали ще наші бабусі та активно користувалися цими знаннями. Саме тому у бабусь на сковорідці нічого не пригорало. А приготована ними смажена картопля могла би скласти конкуренцію тій, що зараз готують у фритюрницях.
До того ж таке антипригарне покриття сковороди, незважаючи на кустарність його нанесення, було абсолютно нешкідливим для здоров'я, тоді як до нинішніх хімічних покриттів є чимало питань. Тому зараз – саме час згадати народний спосіб.
Для цього потрібно запастись двома компонентами. Втім, навряд чи їх доведеться окремо купувати, оскільки вони є на кожній кухні. Отже, для цього знадобляться звичайна кухонна сіль та олія.
Алгоритм нанесення антипригарного покриття гранично простий
- На сковорідку, попередньо добре розпечену на вогні, висипаємо склянку кухонної солі.
- Смажимо цю сіль на невеликому вогні протягом 15-20 хвилин. При цьому її потрібно іноді перемішувати лопаткою.
- Потім знімаємо сковороду з вогню, висипаємо з неї сіль і промиваємо сковороду м'якою тканиною, не вдаючись при цьому до використання миючого засобу.
- Після цього змащуємо внутрішню поверхню сковороди декількома краплями олії, рівномірно розподіляючи її по всій поверхні. Розжарюємо сковорідку з олією протягом 3 хвилин.
- Потім знову повторюємо ту саму процедуру. Після завершення процесу протираємо сковорідку сухою серветкою.
Антипригарне покриття готове. Дешево, сердито та абсолютно безпечно для здоров'я. І головне, така недорога чавунна сковорідка ні в чому не поступатиметься дорогим аналогам із заводським покриттям.
Нагадаємо, обкатати сковорідку з таким покриттям можна в процесі приготування смаженої картоплі, яку подають до столу з ароматним підливом.