Розкол у ПЦУ: Епіфаній підписав важливий указ

Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) Блаженніший митрополит Епіфаній, який раніше заявив, що ніякого розколу в ПЦУ немає і не буде, видав указ, яким визнав всі документи, видані почесним патріархом Філаретом від імені УПЦ КП після отримання Україною Томосу недійсними. Текст указу розміщений на сайті ПЦУ. Відзначається, що Епіфаній своїм указом взяв під своє безпосереднє підпорядкування релігійну громаду Покрови Пресвятої Богородиці в Солом'янському районі Києва на прохання парафіян. Зробив це митрополит «щоб уникнути подальших порушень канонів і Статуту Церкви», щоб не було смути в громаді.

Розкол у ПЦУ: Епіфаній підписав важливий указ  - today.ua

«Будь-які документи та розпорядження від імені релігійного об'єднання УПЦ КП, яке припинило свою діяльність, видані після 30 січня 2019 р., є недійсними і не підлягають виконанню Української Православної Церкви (Православної Церкви)», — йдеться в указі глави ПЦУ.

Розкол у ПЦУ: Епіфаній підписав важливий указ

Нагадаємо, колишній глава УПЦ КП Філарет наполягає, що Київський патріархат все ще існує і він його патріарх. 24 травня 2019 року на засіданні Синоду Православної церкви України Філарета намагалися переконати в зворотному всі ієрархи, але за словами митрополита Епіфанія, «Філарет залишився на своєму».

Раніше Епіфаній сказав, що на президента Зеленського покладається обов’язок забезпечувати захист від агресії з боку Росії, щодня давати відсіч військовим, дипломатичним, економічним, інформаційним зазіханням на Україну, наближаючи її до перемоги і відновлення територіальної цілісності, досягнення справедливого миру.