РосЗМІ поширюють фейк про зникнення італійського журналіста на Донбасі

14
РосЗМІ поширюють фейк про зникнення італійського журналіста на Донбасі - today.ua

Стало відомо про поширення чергового фейку про Донбас російськими мас-медіа. Про це повідомили в прес-службі Міністерства оборони України.

Так, російські ЗМІ поширили фейкову новину про те, що на сході України нібито зник італійський фоторепортер Роберто Травано, який отримав міжнародну нагороду за фотографію загиблого українського військовослужбовця Сергія Кобченко.

В Міноборони наголосили, що за “дивним збігом обставин”, незабаром після публікації про отриману нагороду за фото загиблого на Донбасі старшого сержанта ЗСУ Сергія Кобченко, яка була представлена ​​італійським фоторепортером Роберто Траваном на розгляд Міжнародного конкурсу Tokyo International Foto Awards, в російських пропагандистських ЗМІ масово почали поширювати фейкову новину про нібито “зникнення” фотографа. При цьому журналісти країни-агресора наголошували, що італієць “зник” на частині Донбасу, яка підконтрольна українській владі.

За даними Міноборони, Травано вийшов на зв’язок та повідомив, що він живий та здоровий, а також вчасно повернувся з України в Італію, щоб провести різдвяні свята в родинному колі.

У відомстві додали, що саме з окупованих територій Донбасу російські спецслужби підняли цю хвилю дезінформації, яку згодом поширили пропагандистські видання Росії.

Фотографія Травана отримала золоту нагороду в номінації “Останній погляд…” на конкурсі Tokyo International Foto Awards.

Нагадаємо, раніше було розкрито черговий фейк на російському телебаченні. Зокрема, в сюжеті на каналі “Россия 24” показали нібито надрозумного робота Бориса, який насправді виявився людиною в костюмі.

Також фейковий “українець” розповів про свою участь у російській пропаганді на замовлення “Першого каналу”.

загрузка...