Росія відмовляється виконувати рішення Міжнародного трибуналу про звільнення українських моряків

1536
Росія відмовляється виконувати рішення Міжнародного трибуналу про звільнення українських моряків - today.ua
Loading...

У МЗС Росії заявили, що рішення Міжнародного трибуналу з морського права з вимогою звільнити українських моряків, затриманих у Чорному морі минулого року, виконувати не потрібно. Там вважають, що передбачені Конвенцією ООН процедури вирішення спорів не застосовуються до інциденту в Керченській протоці. Таким чином, арбітраж не має юрисдикції розглядати дане питання.

“Якщо суддя вищої кваліфікації Міжнародного трибуналу заплутався в паперах і не бачить нічого, крім звинувачень на адресу Росії, для нас його слова і вироки ні гроша не варті”, — заявив депутат Держдуми від Республіки Крим Руслан Бальбек.

Бальбека підтримав керівник робочої групи з міжнародно-правових питань при постійному представництві Криму при президенті Росії Олександр Молохов, який заявив, що морський трибунал в Гамбурзі не має права вимагати від Росії звільнити українських військових моряків і повернути кораблі, затримані в Керченській протоці за порушення держкордону.

Голова комітету Ради Федерації з конституційного законодавства і держбудівництва Андрій Клішас, у свою чергу, заявив, що рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо інциденту в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду і не може бути визнано.

У МЗС Росії додали, що Москва має намір послідовно відстоювати свою позицію, у тому числі відсутність у арбітражу юрисдикції розглядати це питання.

Нагадуємо, в МЗС Німеччини закликали Росію виконати рішення Міжнародного трибуналу ООН про звільнення українських полонених моряків, інакше Україна буде домагатися введення “гамбурзьких санкцій”.

Раніше глава МЗС України Павло Клімкін назвав заяву МЗС РФ щодо рішення Міжнародного Трибуналу ООН про звільнення українських полонених моряків “млявим і беззубим”.

Дієтологи розповіли, як схуднути при сидячій роботі
Активність і правильне харчування – ось формула ефективного схуднення для будь-якої людини. Але навіть ті, хто веде малорухливий спосіб життя, можуть привести себе у форму,...
Vodafone може зникнути з України
Vodafone, один з найбільших мобільних операторів в Україні, може потрапити в руки азербайджанської компанії Bakcell. Про це повідомила держуповноважений АМКУ Марія Процишен. Правда, в компанії...
ПриватБанк запустив нову послугу в Приват24
ПриватБанк запустив нову послугу. Тепер клієнти Приват24 зможуть відкрити рахунок в одному з НПФ в інтернет-банкінгу або мобільному додатку. Керівник напрямку небанківських продуктів ПриватБанку Олексій...
Українці переплачують за газ: звідки з’являються величезні борги
Напередодні опалювального сезону українці масово отримують попередження про припинення газопостачання від операторів системи розподілу (облгаззбути), які вимагають погасити прострочену заборгованість. Борги потрібно сплатити протягом трьох...