Росія відмовляється обстежувати українського політв’язня Абдуллаєва, – Денісова

19
Росія відмовляється обстежувати українського політв'язня Абдуллаєва, - Денісова - today.ua

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова закликала російську владу надати медичну допомогу фігуранту сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір” Теймуру Абдулаєву, затриманому в окупованому Криму. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

“У затриманого під час масштабних обшуків в Криму Абдуллаєва погіршився стан здоров’я. За інформацією його адвоката, в утримуваного в СІЗО Ростова-на-Дону кримського татарина запалення лицевого нерва і проблеми з вухом – він практично не чує”, – написала вона.

Денісова зазначила, що Абдуллаєва досі не обстежили, а тільки запропонували йому антибіотики.

“Стан його буде тільки погіршуватися, якщо не буде медичного втручання. Я звернулася до уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москалькової і радника президента РФ, голови Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова з проханням посприяти в наданні належної медичної допомоги Абдулаєву”, – зазначила вона.

Як відомо, Абдуллаєв був затриманий разом з братом у жовтні 2016 року після хвилі обшуків в окупованому Криму. Обох звинувачують у тероризмі через членство в організації “Хізб ут-Тахрір”. У серпні 2018 року Теймура Абдуллаєва етапували в російське СІЗО. На сайті кампанії LetMyPeopleGo йдеться, що йому загрожує від 15 років позбавлення волі до довічного ув’язнення.

Нагадаємо, 22 березня українського політв’язня Павла Гриба, обвинуваченого в примусі до теракту росіянки Тетяни Єршової, у Ростові-на-Дону засудили до шести років позбавлення волі.

загрузка...