У Верховній Раді зареєстрували новий мовний закон з вимогою дозволити депутатам у Раді спілкуватися російською мовою, при цьому українська мова залишиться єдиною державною. Таку пропозицію висловили народний депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський та депутат від "Опозиційної платформи – за життя" Олег Волошин.
За цей законопроект ще доведеться проголосувати. Його автори наголошують, що говорити російською мовою просять дозволити лише тим посадовцям, на яких не поширюється дія закону "Про державну службу". Також, за потреби, апарат Верховної Ради України має забезпечити переклад слухань Верховної Ради з мов національних меншин України на державну мову і навпаки.
Депутати посилаються на Конституцію України, відповідно до статті 10 якої, в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови національних меншин України. У регламентному комітеті Верховної Ради пояснили, що в Україні живе понад 100 нацменшин, а відтак "утримувати у штаті Парламенту 100 перекладачів, бо нардепи не хочуть говорити українською мовою – недоцільно". А не можна дозволити російську мову, і не дозволити мови усіх інших нацменшин.
Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту. Коли за нього голосуватимуть, поки не відомо.
Нагадаємо, колишній лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко може зайняти знову зайняти крісло у Верховній Раді.