Російський суд на українськими моряками: з’явився новий свідок

683
Російський суд на українськими моряками: з'явився новий свідок - today.ua
Фото: ru.krymr.com
Loading...

У справі над українськими моряками, яких прикордонники ФСБ Росії незаконно захопили біля берегів окупованого Криму, з’явився новий свідок. Російський адвокат Микола Полозов має намір залучити до судового процесу начальника берегової охорони, який віддав наказ стріляти по катерах і буксиру ВМС України.

“З матеріалів справи ми знаємо, хто конкретно віддав наказ відкривати вогонь. Це – начальник берегової охорони Криму, якийсь адмірал”, – сказав адвокат Полозов.

Відомо, що главою департаменту берегової охорони Прикордонної служби ФСБ Росії є віце-адмірал Медведєв Геннадій Миколайович.

“У Росії зараз паралельно триває слідство з боку Головного військового слідчого управління про правомірність дій російських прикордонників. Російські судна отримали збиток у результаті цієї атаки, зіткнувшись один із одним”, – додав правозахисник.

Говорячи про Азовську резолюцію, за яку проголосувала Парламентська асамблея Ради Європи, адвокат нагадав, що в документі Росію зобов’язали негайно звільнити українських моряків, надавши їм медичну та інші види допомоги, передбачені Женевськими конвенціями.

“Офіційна Москва вважає, що вони (українські моряки.- Авт.) кримінальні злочинці, які незаконно перетнули кордон Російської Федерації. Але питання кордону – в принципі, дискусійний через статус Криму, який міжнародна спільнота не визнає за Росією. Так що це – перший акт відкритої агресії Росії за п’ять років гібридної війни, коли бойовий корабель під російським прапором відкриває вогонь по українському”, – підкреслив Микола Полозов.

Як раніше повідомляли Today.ua, військовополоненим українським морякам у Москві не дають дозволу на побачення і телефонні переговори, а слідчі ФСБ РФ на допитах відкрито заявляють, що підуть на поступки, якщо отримають від моряків потрібні свідчення.

Нагадаємо, український військовополонений моряк Денис Гриценко повідомив адвокату Миколі Полозову про те, що російський омбудсмен Тетяна Москалькова під час одного з відвідувань намагалася його провокувати.

Долар по 40 гривень: як зміниться курс валют до кінця року
На зміцнення курсу гривні вплинуло збільшення переказів від українських громадян, які виїхали на заробітки за кордон. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан. “Цей...
Олег Винник зізнався, як назве доньку
Український співак Олег Винник, який нещодавно потрапив у скандал на концерті в Запоріжжі, несподівано зробив відверте зізнання про свою родину. Артист продовжує осінній тур по...
ПриватБанк наживається на клієнтах: що потрібно знати
ПриватБанк відреагував на скаргу клієнтки про те, що банк наживається на громадянах України, блокуючи їх рахунки. Справа в тому, що клієнтка закрила фірму і хотіла...
Найтепліший день: синоптики потішили прогнозом погоди на 15 жовтня
До кінця поточного тижня погода в Україні практично не зміниться, і в більшості областей буде тепло і ясно. Зокрема сьогодні, 15 жовтня, температура повітря вдень...