Російські спецслужби найняли хакера з Запоріжжя для втручання у вибори президента України

Російські спецслужби найняли хакера з Запоріжжя для втручання у виборчий процес в Україні. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Російські спецслужби найняли хакера з Запоріжжя для втручання у вибори президента України - today.ua

Зазначається, що Служба безпеки України попередила спроби спецслужб РФ організувати хакерські атаки на державні установи, які задіяні в підготовці до виборчого процесу та його проведенні.

Встановлено, що куратори з Росії найняли хакера із Запоріжжя для розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, призначеного для несанкціонованого втручання в роботу державних інформаційних ресурсів України. Зловмисник був адміністратором закритого хакерського інтернет-форуму російського походження. Він підшукував виконавців серед активних учасників форуму, які за гроші розповсюджували шкідливе програмне забезпечення. Масове поширення здійснювалось через направлення цільових електронних повідомлень на адреси держустанов, а також уразливі ділянки сайтів державних органів.

За висновками фахівців, такі комп’ютерні віруси застосовуються насамперед для блокування діяльності інформаційних ресурсів через підключення до держреєстрів України, що могло створити загрозу для роботи серверів і персональних комп’ютерів виборчих комісій.

Співробітники СБУ спільно з кіберполіцією провели обшуки за місцем проживання хакера, у ході яких було виявлено комп’ютерну техніку з інстальованим програмним забезпеченням для створення та модифікації комп’ютерних вірусів. Також отримано майже 10 зразків шкідливого програмного забезпечення, які були підготовлені для розповсюдження серед учасників закритого хакерського форуму.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін розповів, що Росія намагається вплинути на вибори президента, які відбудуться у березні 2019 року, здійснюючи кібератаки на міністерські комп’ютерні мережі і Центральну виборчу комісію.